Jsou romové skutečně indové?

Údajně má jít o kočovné etnikum pocházející z Indického subkontinentu. Ale myslíte si, že je to pravda? Přece jen dnešní romové mají s Indy skutečně málo společného. Pokud by šlo o barvu, Indové jsou více tmavší a mají i jiné zvyky, i přesto že cikánské zvyky mají v těch indických kořeny. Ale však náboženské složení obou národů je zcela rozdílné. Je mi ale jasné, že při svých migracích museli vlivem křížení zesvětlit a změnit kulturu. Na druhou stranu, Indové žijí daleko hůř než romové a přesto je mezi nimi i mnoho vědců a lékařů světové úrovně, na rozdíl od romů, u kterých je průměrné dosažené vzdělání základní či středoškolské. (tímto nechci nějak utočit na rasovou příslušnost) Zajímá mě pouze váš názor, vím že to tak říká oficiální informace. Já jen že se dnes historie dosti přispůsobuje různým lidem.

Odpovědi
Mc Merkurion

… jaký „údajně“ ??? … je to všeobecně známo, stačí si přečíst tetu Wiki:https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Romov%C3%A9 …

autacek

Co jsou zač i odkud přišli je mi fuk. Ale přál bych jim někde na světě to vysněné místo, kde budou mít svůj vlastní stát. Zatím to totiž vypadá, že ať přijdou kamkoli, tak je tam nikdo nechce.

Pokud ještě kočovali, byla i naděje že odejdou, dnes se musí vymýšlet stále nové a nové způsoby, například v omezování příspěvků na bydlení, jak je z příslušného katastru obce vylifrovat. V jiných obcích jim naopak chystají sociální byty a hodlají je dalších 400 let bezvýsledně začleňovat, což dopadne stejně jako doposud, že bílé obyvatelstvo z lokality časem vymizí, případně tam zbydou chudáci staří lidé, co jim nic jiného, než být odkázán na městské sociální bydlení, se sousedy rómy, nezbývá. No takhle si důstojné stáří nepředstavuji.

anonym

Mc Merkurion

… jaký „údajně“ ??? … Slovo údajně jsem použil správně. Jedná se o údaj a čerpal jsem z wikipedie i mimo ní.

Mc Merkurion

… nauč se význam slov: údajně=prý, s údaji to nemá nic společnýho ( https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/%C3%BAdajn%C4%9B ) …

anonym

Zajímá mě pouze názor ostatních. Protože dnes se historie dosti „znásilnuje“

Edison

Jenže tohle už nespadá do historie. To je prehistorie. Najdi si animace a obrázky jak migrovalo lidstvo po světě.