Kepler

Jsou Pardubice městem neomezených možností?

Už jsem viděl padat z oken leccos, zvláště, když nuceně vystěhovávali morgoše, aby byla možná generální oprava bytového domu: matrace, šatstvo, do toho křesla, postele a tak. Ovšem sporák a chlap je zcela unikátní kombinace. https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/v-pardubicich-nekdo-vyhodil-z-okna-sporak-kdyz-to-policiste-resili-dopadl-vedle-nich-muz-40372519#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&dop_req­_id=htremT8am­Nx-202109191935&­dop_id=40372519&sou­rce=hp&seq_no=3&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz
Co všechno jste viděli padat z oken?

Odpovědi
Kelt

Nevím, nějakou dobu jsem tam dělal. Mám tam příbuzné. Ale v trilogii Ztracená brána říká Kryštof Hádek: Pardubice, Pardubice, to je p..el v republice.

Justin1

Na tyhle věci je expertem Karkulín ze střechy. Vzpomínám si, jak jsem četl o jeho akci „Nejkolosálnější pleskanec na světě“, která spočívala v tom, že naplnil vodou papírový pytlík a hodil ho z okna.

Dalším expertem na volný pád, kterého znám také z literatury, je Ludvík Čtrnáctý z knihy „Výbuch bude v šest“. Pro ověření, že tělesa o různých hmotnostech padají volným pádem se stejným zrychlením, hodil ze střechy školy vajíčko a meloun a málem trefil školníka.

Moje babička měla pouzdro s klíčem od domu, které nám házela z okna, když jsme k ní šli.

Z okna mojí maminky v zimě létaly kusy sádla pro ptáky.

Zdeněk Pohlreich jednou hodil z okna kečup, který se mu nelíbil.

Ametyst

Takové věci se mohou stát úplně všude, kde žijou lidi. Vždycky mi vadilo, když lidé házeli po Novém roce vánoční stromečky z výšky z balkonu na zem.

RyuzakiKate

To musím teprve zjistit, bydlím tu sotva týden :))

Ale hned jsi mi připomněl tohle video: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=fCQ3jv9wVhw
(Kdo neumí anglicky – chlapík se představuje a pak povídá:„Nechcete někdo ledničku?“)

cukrar

Můj bývalý kolega, o pár bloků dál, skočit taky z okna, ale měl štěstí, nepřežil.

Ametyst

Kelt: Kryštof Hádek si může kecat, co ho napadne- vždycky bude nějaký mikrofon poblíž. Fakt je ten, že pardubický semtex zná celý svět.

Kepler

Justin: dokonalejší verze vodní bomby byla prcguma, naplněná vodou v 10 l kýblu a nahoře zavázaná. To už hraničilo s infarktem a vodní lázní.