Avatar uživatele
nyjono

Jsou opravdu některé filmy tak výjimečné?

Např. teď už po X-té sleduju Tenkrát na Západě a nemohu se o něj odtrhnout.
A už je po 2.hod noční.
--

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Midoc před 1212 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

No jo, tenhle film je nestárnoucí klasika díky silnému příběhu, hereckému obsazení i hudbě Ennia Morricone. Takové se zhned tak nevidí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Ano. Dokonce i aliendrone řadí Once Upon a Time in the West k nejlepším (nejen spaghetti) westernům a to rovnou na 2. místo v mé hitparádě! :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
EKSOT123

Po pravdě, viděl jsem to jako malý, moc si nepamatuji, kouknu znova. Spíš si vybavím ten nápěv v senzačním podání Patricie Janečkové nebo Věry Špinarové.
Občas se něco povede, napadá mě: Bohové museli být šílení 1 a 2, francouzští Návštěvníci, Poklad na stříbrném jezeře, dobrodružství rabína Jákoba,…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ano
Medzi množstvom nakrútených filmov od roku 1895 sa prirodzene nájdu aj „Perly kinematografie“ Pre mňa 1.miesto neodvolateľne obsadil 50 sekundový film Príchod vlaku do La Ciotat https://www.y­outube.com/wat­ch?v=1dgLEDdFddk napriek svojmu dokumentárnemu charakteru

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Některý film ti po každém shlédnutí něco dá. Je to potrava pro duši. Třeba pěkná hudba, akce, motiv, fyzicky přitažlivé postavy a pod. Třeba jak uvádíš Tenkrát na Západě musíš několikrát vidět a pak si to můžeš vychutnat. Hudbu, scény, dialogy. Já mám asi desítku nebo několik desítek takových filmů, kde třeba načasování nějaké repliky mi pohne srdečním svalem. Například Kokosy na sněhu, Cesta do hlubin študákovy duše a jiné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Filmy se dělí do 2 kategorií.

  1. Kmotr
  2. Všechny ostatní filmy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Midoc

Film vznikl před více než 50 lety.

Upravil/a: Midoc

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
nyjono

Midoc, to je přece obecně známá informace 🙂

před 1212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Midoc „Film vznikl před více než 50 lety.“
máte naozaj pravdu. V roku 1895 začalo verejné premietanie filmov, odvtedy uplynulo len 125 rokov.

před 1212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

aliendrone, a 1. místo obsadil který?

před 1212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

nyjono>>> 1. místo na mé hitparádě westernů drží…TRAMTARARÁ >
The Good, the Bad and the Ugly
Vynikající finále (režie o5 S. Leone), perfektní hudba (o5 od E. Morriconeho), prostě KLASIKA. :)

před 1212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Jj, znám. Taky dost dobrý 👍👍

před 1212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

EKSOT123, po pravdě, srovnávat film Tenkrát na Západě a Bohové musejí být šílení ( ne museli) je trochu nadnesené.
Trochu víc.

před 1212 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek