autacek

Jsou křešťanští duchovní též teroristé a navádí k likvidaci lidí jiné víry obdobně,jak je tomu v islámu?

Odpovědi
Roman71

Naskytl se mi několikrát k nahlédnutí obrázek (vojenského) kaplana, který žehnal vojákům k vítězství. Při představě, že na opačné straně fronty stojí vojsko s podobným kaplanem, vykonávajícím stejný obřad, říkám si: „..na čí straně stojí jejich bůh?“.

Bible říká: „Budeš milovat svého bližního jako sám sebe.“ (Matouš 22:39 -
Ježíšova slova)

Pokud by se tohoto nařízení takzvaní „křesťané“ drželi, kdo z nich by vstoupil do války, vzal do ruky zbraň a šel „s láskou“ bojovat proti „křesťanům“ z opačné strany fronty?

Další Ježíšův výrok k učedníku, který se ho snažil chránit zbraní, říká: „Vrať svůj meč zpátky na jeho místo, neboť všichni, kdo berou meč, mečem zahynou.“ (Matouš 26:52)

Komu slouží kněží, kteří takto pracují v armádě? Pravému Bohu určitě ne. Přesto bych se kaplany ani vojáky neodvážil nazvat teroristy.

Zdroj: http://www.bih­k.cz/images/ar­ticles/full/ar­ticle-2465.png

anonym

V historii tomu tak jistě mnohokrát bylo (křižácké války, pronásledování kacířů) dnešní křesťanství se ale zjevně dokázalo zcivilizovat a k těmto odporným praktikám už nepřistupuje, je to dáno hlavně tím že svůj vliv značně oslabuje a musí hledat smírné cesty nejen cesty prosazování se hrubou silou jako v minulosti.

To ale bohužel neznamená, že s hypotetickým růstem vlivu církve by se podobné praktiky opět nemohly po Evropě rozšířit. Církev vždy usilovala o poslušnou stádovitou společnost, nikoliv o kritickou mysl která vybočuje z řady a jakmile dostatečně početné stádečko naivních věřících úspěšně zformuje přichází nevyhnutelně ta část kdy k upevnění pozice církve je třeba začít štvát poslušné stádo proti méně poslušným pochybovačům. Nyní máme jen to štěstí, že žijeme v období kdy se církev snaží znovu zformovat dostatečně početné stádo, takže jsme zatím relativně v klidu a bezpečí, protože jejich hlavním nástrojem je nyní mazat med kolem úst.

Drap

Nikdy jsem žádného křesťanského duchovního neslyšel, že by nabádal k něčemu podobnému.

anonym

Jinak pokud se ptáte zda považuji za do budoucna potenciálně nebezpečně křesťanství jako je díky početným fantatikům dnešní islám. Pak odpovídám jednoznačně ano. Základ je totiž v podstatě stejný. Každé náboženství ať už je to islám nebo křesťanství, vás nejdřív zcela zbaví svobodné vůle (musíte jen věřit tomu co se vám řekne), zbaví vás přirozených pochyb a schopnosti hledat cestu kterou považujete za správnou (náboženství nepřípouští pochyby ani diskusi, musíte jen striktně následovat písmo, tedy v podstatě jen názor někoho jiného kdo se cítil být vyvolen k rozhodování o tom co je a co není správné) … obojí z vás v pokročilé fázi vysaje veškerou racionalitu a zbude z vás jen emocemi přeplněná skořápka vyděšená neexistujícími hrozbami (peklo) a motivovaná k bezhlavému prosazování své víry nesmyslnými odměnami (nebe, tisíce pannen atp) … je to prašť jako uhoď.

Roman71

George, o jakém druhu „křesťanství“ to píšete?
Jsem křesťan, ale to co popisujete jsem doposud nezažil. Mé náboženství mne učí používat rozum a uplatňovat biblické zásady, nikoliv tupě poslouchat příkazy a na nic se neptat. Každý člen našeho křesťanského sboru je osobnost se svými kvalitami. Spojuje nás láska k Bohu a jeho synu Ježíši Kristu. Jsme (mimo jiné) vedeni k tomu, abychom hledali důkazy a přemýšleli o nich. Nikdo nám neříká: „..tomu věř a na nic se neptej.“. Diskutujeme o životě, uplatňování biblických rad a o budoucnosti, vnímáme rozdíly mezi takzvanými křesťany a skutečnými křesťany. Biblické vyučování není vymývání mozku, jak se léta předkládalo, a spousta lidí to bez zjevného zkoumání přijala.

Peklo a podobné strašlivé úkazy? Kde jste na to přišel? V původních písmech nic takového není. Toho se vážně nebojím, ani trochu.