Jsou i nějaké pozitivní sekty které milují život, a tak podobně?

Nejlepší odpověď
annas

Uvědomte si, co je sekta. Členové mohou milovat život, ale na úkor něčeho jiného – ztráty svobody.

Dostat se do sekty je nebzepečné, u mnoha jedinců funguje jen načas. Pak někteří obvykle prohlédnou manipulaci či dokonce objeví lež a podvod.

Jiní zase neumí žít bez příkazů a pokynů, co mají dělat, neumí žít sami. . Zřejmě milují život v tom smyslu, že se nerozhodují samostatně, někdo je řídí a přikazuje jim.

Uvědomte si, že sekta je společenství, které někdo řídí, vydává rozhodnut, která jsou závazná, nexistuje žádmá altermatiova,, V podstatě jde o totalitu. Třeba pod rouškou bible ovládají život členů.

Takže myšlenka sdružení a jakéhosi přátelství je dobrá, ale to, že se zde řídí činnost lidí , zakazuje se stýkat s jinými jedinci, hlásají se í často nesmysly, odejít je těžké , je velmi negativní atd

Nevím, zda je pozitivní to, že člověk, který se dostane do sekty, třeba nepropadne drogám, alkoholu či jiné závislosti.

Ti, kdo ze sekty odešli, si uvědomují, že získali pozitivní zkušenost v tom, že už snadno nepodlehnou manipulaci.

Člověk v sektě ztrácí především vnější i vnitřní svobodu, takže to určitě není pínosem.

Pročtěte si jeden z odkazů – zkušenosti z počátku pozitivní
Zdroj: http://jihlav­sky.denik.cz/zlo­ciny-a-soudy/tresty-a-ponizovani-exkluzivni-rozhovor-s-byvalym-clenem-sekty-20120628.html

Vím, že jsem se zde zmiňovala o Hare Krišna, Pro zajímavost si přečtěte, jak mají členové organizovaný život.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mezinarodni-spolecnost-pro-vedomi-krisny-hnuti-hare-krisna-spolecenstvi-hnuti-sekta-cirkev

Další odpovědi
ivzez

To snad hlásají všechny…

bububabu

Sekty vždycky milují život, a to je právě ten problém. Viz. guru Jára :)