Paetur

Jsme připraveni na biologickou válku?

„Náklady na zamoření jednoho čtverečního kilometru biologickou nákazou činí pouhý jeden dolar, zatímco provést totéž pomocí chemických zbraní žádá stovky až tisíce dolarů. Není tedy divu, že dnes, během globální války proti terorismu, se obraně proti biologickým zbraním přikládá větší význam než kdykoli dříve.“

To mě vede k pár dotazům:
Jak se připravujeme k biologické hrozbě, k tzv. bioterorismu?
Kdyby někdo spáchal bioteroristický útok někde na území České republiky, jak by se stát měl zachovat?
Lze opravdu získat biologickou zbraň jako studijní materiál?
Jak funguje detekce biologické zbraně?

Zdroj: https://is.mu­ni.cz/www/6065­9/1450261/1450264/bi­ologicke_zbra­ne.pdf

Nejlepší odpověď
Kepler

Připravit se na biologický útok není dost dobře možné. Jedna z věcí která brání použití biologické zbraně je její dvojsečnost, zabíjí i útočníky. I Hitler zakázal její použití. Při útoku v ČR by stát musel zajistit karanténu zasažených osob a rozsáhlé sanace objektů i půdy. Detekce biologické zbraně ve smyslu chemických zbraní není prakticky možná, zjistila by se až po propuknutí nákazy.

Další odpovědi
pepe88

Válka už nikdy nebude,proč? všeho je dostatek.

Drap

Nejsem připraven, nepřipravuji se a připravovat nebudu.

Kepler

pepe: netušil jsem, že jsi takový srandista 🙂