Avatar uživatele
Kazatel

Jsme jako občané různých států EU natolik geneticky odlišní, že máme rozdílný věk pro nárok na odchod do důchodu?

A uvědomují si dnešní ne/spokojení starobní důchodci, při prosazování svých benefitů, že jejich potomci budou muset v jejich věku ještě několil let makat?

Zajímavá 0 před 445 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Nevídám žádné nespokojené starobní důchodce. A co kde prosazují, mi už vůbec není jasné- asi přes své “odbory,” nebo vnuky, kteří na rozdíl od dědů a babiček nemají povinnost pracovat.:-)))’Přidejte dědovi, vždyť celý život makal! Vláda valorizuje důchody ze zákona, nerada- radši by ty peníze poslala do ciziny, nebo projedla.Je dobré vědět, že 1. vláda se občanů na nic neptá 2. Nejsou v ni odborníci, ale straníci. Vláda dokonce z ministerstev vyházela odborníky, kteří pracovali za Babišovy vlády, a nahradila je svými straníky. Akce Antibabiš v praxi.
Není dobré obviňovat důchodce z toho, co dělá amatérská vláda. Na to vůbec nemají vliv.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Ne.
O tom rozhodují vlády, moci páni. Ekonomika, možnosti země, když se zadírají třísky ve státní kase, musí se šetřit. Výška (procenta( důchodů – bylo 90%. bude postupně jen 35%.
Pravda, z vyšší mzdy. Té průměrné více než polovina českého národa nedosahuje.

Nikdo nemá povinnost a právo na práci (po práci legraci). Střídají se slabší a silnější ročníky na obou stranách (pracující x důchodci). Přece víme, kde/kdy se „roztočily důchodové fondy“ a staly se součástí státního rozpočtu. Dnes posloucháme stesky a výhrůžky. že není/nebude na důchody.
Nekompetentní politici nic neudělali včas, ničemu nerozuměli.
Ze státních /družstevních podniků/ státních statků a lesů končil ZISK ve státní kase. Přes 30 let v rukou soukromníků. Tehdejší „břídilové“ zaspali dobu.
Je mnoho těch, kteří (u nás) nikdy nepracovali, nebudou a sociální dávky berou.
Naši dědové a pradědové bojovali za osmihodinovou pracovní dobu. V asijských zemích lidé dřou jako koně. 12 – 14 – 16 hodin denně.
Australští vědci již dávno objevili „Ameriku“ 😉 Po 40 doporučují člověku (napříč celým světem),
snížit pracovní tempo a v zaměstnání pracovat maximálně 6 hodin, 5 x v týdnu.

V tomto ohledu odborníky sotva kdo vnímá/poslouchá.
Zaměstnavatelé:
Některé provozy, obory (včetně lékařů) STOJÍ na důchodcích. Mladých, odborníků je nedostatek. Mladým často chybí pracovní návyky. Do práce přijdou, jen když se jim chce, než přestanou chodit docela.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Já ještě pamatuji jednu naši známou starou paní, které po zaplacení činže zůstalo na živobytí 30 Kčs (nikde nepracovala, jen vychovávala 5 dětí).. Podporovaly ji její děti, i sousedi, i naše rodina. Chodila se stravovat do Koruny na Václaváku. Za komunistů byly důchody velmi bídné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek