Kazatel

Jsme jako občané různých států EU natolik geneticky odlišní, že máme rozdílný věk pro nárok na odchod do důchodu?

A uvědomují si dnešní ne/spokojení starobní důchodci, při prosazování svých benefitů, že jejich potomci budou muset v jejich věku ještě několil let makat?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Nevídám žádné nespokojené starobní důchodce. A co kde prosazují, mi už vůbec není jasné- asi přes své “odbory,” nebo vnuky, kteří na rozdíl od dědů a babiček nemají povinnost pracovat.:-)))’Přidejte dědovi, vždyť celý život makal! Vláda valorizuje důchody ze zákona, nerada- radši by ty peníze poslala do ciziny, nebo projedla.Je dobré vědět, že 1. vláda se občanů na nic neptá 2. Nejsou v ni odborníci, ale straníci. Vláda dokonce z ministerstev vyházela odborníky, kteří pracovali za Babišovy vlády, a nahradila je svými straníky. Akce Antibabiš v praxi.
Není dobré obviňovat důchodce z toho, co dělá amatérská vláda. Na to vůbec nemají vliv.

Další odpovědi
da ny

Ne.
O tom rozhodují vlády, moci páni. Ekonomika, možnosti země, když se zadírají třísky ve státní kase, musí se šetřit. Výška (procenta( důchodů – bylo 90%. bude postupně jen 35%.
Pravda, z vyšší mzdy. Té průměrné více než polovina českého národa nedosahuje.

Nikdo nemá povinnost a právo na práci (po práci legraci). Střídají se slabší a silnější ročníky na obou stranách (pracující x důchodci). Přece víme, kde/kdy se „roztočily důchodové fondy“ a staly se součástí státního rozpočtu. Dnes posloucháme stesky a výhrůžky. že není/nebude na důchody.
Nekompetentní politici nic neudělali včas, ničemu nerozuměli.
Ze státních /družstevních podniků/ státních statků a lesů končil ZISK ve státní kase. Přes 30 let v rukou soukromníků. Tehdejší „břídilové“ zaspali dobu.
Je mnoho těch, kteří (u nás) nikdy nepracovali, nebudou a sociální dávky berou.
Naši dědové a pradědové bojovali za osmihodinovou pracovní dobu. V asijských zemích lidé dřou jako koně. 12 – 14 – 16 hodin denně.
Australští vědci již dávno objevili „Ameriku“ 😉 Po 40 doporučují člověku (napříč celým světem),
snížit pracovní tempo a v zaměstnání pracovat maximálně 6 hodin, 5 x v týdnu.

V tomto ohledu odborníky sotva kdo vnímá/poslouchá.
Zaměstnavatelé:
Některé provozy, obory (včetně lékařů) STOJÍ na důchodcích. Mladých, odborníků je nedostatek. Mladým často chybí pracovní návyky. Do práce přijdou, jen když se jim chce, než přestanou chodit docela.

paul1

Já ještě pamatuji jednu naši známou starou paní, které po zaplacení činže zůstalo na živobytí 30 Kčs (nikde nepracovala, jen vychovávala 5 dětí).. Podporovaly ji její děti, i sousedi, i naše rodina. Chodila se stravovat do Koruny na Václaváku. Za komunistů byly důchody velmi bídné.