Savier

Jsem psychicky úplně v háji. Pomůžou antidepresiva?

Dušnost neustává. Mám strach z rakoviny plic. Asi tři roky dozadu jsem vdechl azbest při rekonstrukci. Když jí dostanu tak co už… Stejně tam všichni jednou musíme, dřív nebo později. Bude mi ale líto rodiny.

Nejlepší odpověď
elkon

Místo těch keců a naříkání koukej mazat k doktorovi. Brečet tady ti nijak nepomůže.

Další odpovědi
cappuccino

Savier, dojdi si k lekari, a to hned zitra! Nikdo jiny ti nepomuze!

df

Máš strach ze smrti. Věnuj se tedy studiu na téma smrt. Čti Tibetskou knihu mrtvých, Osud jako šance atd. To první je i na youtube v audio formátu.
Ačkoliv si myslím, že jen se potřebuješ podělit o své pocity. Natahat od někoho energii. Zkus da ny. Ta se napojuje na neomezený zdroj

da ny

Pesimistické hypochondry mám nejraději…. 😉
Pokud se cítíte na dně, tak se od něj odražte, směrem vzhlru.
Me antidepresiva Vám nepom ohou, Maximálně si vytvoříte další uávislost,
která Vás zničí. (!)
Jak píše elkon:
„Místo těch keců a naříkání koukej mazat k doktorovi. Brečet tady ti nijak nepomůže“

Čím dříve se i na rakovinu přijde, tím lépe. Šance, jsou v dnešní době vysoké.
Jsou mnohem horší a nevyléčitelné nemoci. Jen se o nich nemluví.
Zřídka jsou medializovány. Rakovina je proti nim chřipka 😉
Jen blb, to bere v dnešní době tak, že rakovina = smrt
Dokud nejsou metastázy, je kolem 80 – 90% (podle typu) šance na remisi či uzdravení. Některé druhy jsou zákeřnější a šance se snižuje (slinivka, gliom, kůže).
Kdyby náhodou .… I s jednou plící se dá v pohodě žít.:-P

Takže k lékaři (laboratoř, zobrazovací metody), ať je jasno = známá příčina.
„kecy“, tady na webu Vám nepomohou, jsou k ničemu.

jirka F

Tohle už je do psychiatrické léčebny.Do toho už nás netahej.

Pepa25

Kdoví, jestli jde vůbec o dušnost …

Zdroj: https://www.pi­lulka.cz/dusnost-komplexni-pruvodce

Filip84

Savier, Savier … 🙈

Jsi dušný? Tak zajdi za praktikem. On Tě poslechne, proklepe, napíše Ti marodku a nějaký prášky. Budeš ty prášky žrát, zanoruješ v pelech bez baby ve škaredým tričku a uvidí se. Když by se to nelepšilo, nezabraly prášky, pošle Tě na oddělení TRN (tuberkulosy a respiračních nemocí), kde Tě vyšetří odborný lékař na dušnost: pneumolog. Jak Tě bude poslouchat, on Ti i to srdce poslechne, buď klidný, kdyžtak natočí EKG, a kdyby bylo jakékoli podezření, pošle Tě k internistovi, aby Ti tam to srdce řádně vyšetřili.

Jak dopadlo kulní vyšetření? Jsi se nepochlubil …

A když už tam budeš, tak mu popiš tady ty své stavy, kterými „oblažuješ“ tady nás. A on už bude vědět, co a jak. 🙄😅

zjentek

Řeknu ti to jako vroucně milující rodič: To bude dobrý.

Dochy

Těžko říct, pomůže psycholog, nebo psychiatr. Pokud máš problémy s dušností, řeš to s lékaři.

Co se azbestu týče: Je to o pravděpodobnosti. Jednorázové vdechnutí prachu může způsobit nějaké potíže, ale zas tak moc pravděpodobné to asi není. Jsou lidé, co pracovali desítky let s azbestem denně a bez ochranných pomůcek. Ten azbest jako takový není jed, jen je až moc odolný a může způsobovat opakované mechanické poranění plic a z toho se někdy může vyvinout rakovina.