merinsky

Jsem jednatel s 20letou praxí. Zaměstná mě opravdová firma?

Více než dvacet let podnikám. Mám 45 let, umím anglicky i německy, mám VŠ.

Obor ve kterém jsem pracoval, pomalu končí (podobně, jako skončily například klasické foťáky, které byly nahrazeny digitálními a ty byly poté nahrazeny foťáky v mobilu…).

Zvažuji, že bych se nechal zaměstnat. V nějaké vetší firmě, ne nějaké garážové, ale slyšel jsem, že bývalí jednatelé či majitelé firem jsou nezaměstnatelní…

Firmy a podniky je údajně nemají v lásce (mají být vzpurní, nerespektují firemní zvyklosti, chtějí dělat věci po svém, …) a tak rovnou takové uchazeče bez dalšího zkoumání jejich dovedností vyřazují z výběrových řízení.

Víte o této oblasti někdo něco? Nebo myslíte si o tom někdo něco? Ocením každý příspěvek! ;)

Nejlepší odpověď
nyjono

Myslím, že le lepší pozměnit obor než se nechat zaměstnat.
Je to ztráta jisté svobody a názorů.
Mně osobně by se po mnohých zkušenostech již nechtělo poslouchat nesmyslná nařízení a sklápět hlavu před zdravým selským rozumem.

Další odpovědi
autacek

Tak hlavně je třeby si ujasnit co umím! Jednatel není profese, mimo jiné je to člověk, kterému dal vlastník firmy důvěru. Logicky se naskýtá otázka, jak člověk, který je 20 let samostatný, může vůbec stát o to, být odkázán na to, jaký kus žvance mu pán hodí, asu tak..

Tak že bych to v životopise viděl na ředitele společnosti s xy zaměstnanci s dlouholetou praxí, no a teď jde o to, co vlastně hledáš za práci..

Kepler

To se ptáš na nesprávné adrese. Nahlédni do nabídek práce, příhodné firmy oslov a pošli jim svůj strukturovaný profesní životopis. Ti tě na pohovor pozvou, nebo ne a tam se taky dozvíš, jestli se jim hodíš. Předjímat cokoliv v této oblasti nemá smysl a je to špatný přístup. Já osobně jsem se ze strany firem setkávall s velmi rozdílnými přístupy.

Mp2

Vůbec nevím, ale využijte té němčiny..
Rukama dělat nemůžete, takže něco jako obchodní zástupce pro německo..

Logistická firma, prodej nejakych žaluzií, garazovych vrat.. Něco jako LOMAX..
Mrkněte na to..

Takové firmy TAKOVÉ LIDI hledají..
Nebo firmu, ktera prodava nástroje.. Siko koupelny ?
..... Ředitel obchldu s nábytkem ? (v Kolině hledali..)

Ředitel nějáké pobočky typu OBI…
Penny,...... Lidl

Hledejte v první řadě práci s němčinou.

Hlada

Jednatel je statutární orgán s.r.o. zapsaný do obchodního rejstříku. Je to funkce z hlediska majetku a odpovědnosti, ale autonaticky neznamená, že něco skutečně vyjednává z hlediska pracovního zařazení. Člověk, který podniká, má jiné dovednosti, způsoby práce a jednání, než zaměstnanec. S uvedenými důvody, proč firmy nemají v lásce podnikatele, souhlasím.

Dochy

Jednatel není profese. Zhodnotil bych co umíte. Podle popisu mi připadá že něco jako obchodní zástupce, projekt manager apod. by mohlo být pro Vás to pravé. Chtělo by to ale mít alespoň nějaké znalosti v oboru. Dobrý projekťák je nedostatkové zboží. Alespoň tam kde dělám já.