Kazatel

Již Vám zvýšili zálohy na teplo a vodu v domech s dálkovým vytápěním? V novinách avizovali 900 na byt.

Odpovědi
elkon

To záleží na dodavateli tepla.

Pepa25

Je mi upřimně jedno, co v kterých novinách avizují. V nájemních bytech řeší nájemce služby (zálohy a vyúčtování) s vlastníkem podle jejich dohody. V bytech v OV zajišťuje správu bytové družstvo nebo SVJ, které v domech s centrálním topením má smlouvu s dodavatelem tepla (nebo si ho vyrábí samo). Zálohy se obvykle stanovují na kalendářní rok s účinností od 1.1., ale není to podmínka. V hodně SVJ kolem mě zatím schůzi (shromáždění vlastníků) ještě neměli, takže nerozhodli, jak zálohy zvýší – jestli raději více nebo budou riskovat nedoplatky. Protože zálohy jsou jen zálohy, jak je asi každému jasné.