Avatar uživatele
Cvrčák

Jezdíte v automobilu na manuální nebo automatickou převodovku? Která z možností je podle vás praktičtější?

Jaké jsou vaše zkušenosti?

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 958 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

automat

Je praktičtější zvláště pro technické antitalenty, kteří nevědí kdy řadit, ale automat bych si nikdy nekoupil. Chtěl bych mít pocit, že jsem to já, kdo řídí auto a ne že auto řídí mně. Navíc automaty pořád mají své mouchy.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Schluker

manuál

Jezdim v manualu. Mel jsem i auta s automatem, ale neprirostl mi k srdci. Rad pracuju s fofrklackem, mam pak vetsi pocit kontroly. Jedine v cem ma u me automat jednoznacne navrch je popojizdeni v kolonach.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

jiná odpověď

Osobně upřednostňuji spíše ruční řazení. I když, pokud je nutno, jezdím i s automatem. Pro řidičské „antitalenty“ (bez urážky, v mém okolí, většinou ženy), je ovšem určitě praktičtější automatická převodovka. A je to takové „pohodlnější“.

Upravil/a: Jiří Bohumil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

manuál

Používám manuál. Několikrát jsem jel s automatem, připadá mě to jaksi neosobní. Nechtěl bych automat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

jiná odpověď

Je to vyloženě jedno. Do budoucna bude samozřejmě všude automat, i když dnes je většina lidí zvyklá na manuál. Holt stále ještě nežijeme v budoucnosti 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

automat

Řídím auto s automatem. Když se náhle mezi auty na hlavní silnici, na kterou se chci dostat, objeví mezera, stačí šlápnout na plyn a už se tam včlením, odpadá zdržování s řazením a nehrozí chcípnutí motoru kvůli tomu, že bych omylem povolil spojku ještě při nízkých otáčkách motoru, ani zdržení kvůli tomu, že by mi povolování spojky chvíli trvalo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

jiná odpověď

Mám ráda obojí, ale pro zimní provoz se mi osvědčilo manuální řazení.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

manuál

Jezdím v manuálu. A osobně bych mu dal přednost, mám rád věci pod kontrolou. Nicméně jakožto technik vidím smysl i v tom automatu, zvlášť pro některé lidi. Dobře navrženej automat může (zvlášť některým) lidem pomoct. Například manželka se stále ještě nenaučila řadit bez drcnutí a rozjezd do křižovatky do kopce ji dělá potíže. A určitě nebude sama.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek