mosoj

Jezdíte na E 85 ? Pozor ne E 55!

Já ano. Bez úpravy. V zimě míchám s naturalem 95 cca 1:1.

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano do pár aut jsme to už nalili,,je pravda, že někdy začne svítit kontrolka na motor, tak pak tankujeme normál, tím se to rozředí a zase se jede, zatím všechna auta do kterých se to leje jedou,,,manžel ten by to ani neředil, já doporučuji ředit aspoň občas.

Další odpovědi
lukas.zmizik

Ano.

Na staré felicii bez el. řídící jednotky a bez ředění s benzínem, s novýma svíčkama (nejlevnější Brisk)jsem zaznamenal ztrátu výkonu max. o 10% a co se spotřeby týče zatím nevím, možná bude díky nízké výhřevnosti E85 nižší…

Pro elektronicky řízené motory je prý vhodné udělat přestavbu v hodnotě 10 000 Kč (nějakým obvodem před řídící jednotkou) a pak se prý na to dá taky jezdit bez obav natvrdo… (o tom sem ale slyšel někde na motozurnal.cz , víc k tomu nevím)
Doplňuji:
pardon – spotřeba bude pravděpodobně vyšší