Jezdili jste někdy na protektorovaných pneumatikách a s jakým výsledkem?

Koukal jsem na Aukru, co lidí kupuje protektory. Já osobně bych do nich nešel, ale třeba mám na ně jen špatný názor. Kamiony u nás jezdí na protektorech dost, to jsou asi ty občas ležící svlečené vrchní vrstvy pneumatik na dálnicích. Sám nikoho neznám, kdo by to měl na autě.

Odpovědi
MobilManiak

Nejezdil, uvažoval jsem o tom, ale radši jsem dal o pár set navíc a koupil si normální nové. Na něčem se holt ušetřit nedá.

pucipuci

Jezdil, ale měl jsem je jen vzadu a popojíždím jen kousek.A téměř celou cestu padesátkou.

Kepler

Tvé obavy jsou oprávněné. Jednou jsem to zkusil a výsledek byla separace navulkanizovaného dezénu po pár dnech. Udělala se boule o délce 20 cm a z auta jsem měl rázem šicí stroj.

Drap

Jezdil. Dokonce několikrát. Nikdy jsem neměl žádný problém. Faktem je, že se o něco málo dříve opotřebují, ale to bohatě vyváží rozdíl v ceně. Obyčejně nechám protektorovat letní na zimáky.

Hlada

Před nějakými 30–40 lety jsem na nich jezdil běžně.
Vždycky jsem si ale nechal protektorovat jen své. Nikdy jsem s nimi neměl žádný problém. Oproti novým se hůř vyvažovaly a vydržely méně. Cena byla třetinová, takže se to vyplatilo.
V dnešní době je vzhledem ke kupní síle cena nových čtvrtinová, takže úspora touto cestou už není tak výrazná.