Jezdí šaliny a vlaky zadarmo kvůli koronaviru?

Dobrý den, dostalo se ke mě, že revizoři v šalinách a pruvočí ve vlacích nekontrolují kvůli koronaviru poslední 3–2 týdny jízdenky. Je to pouze v Brně/jihomo­ravském kraji, nebo vůbec, nebo všude? Na internetu jsem nic ohledně toho nenašla.
Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
Edison

Není to kvůli koronaviru. Je to tam, kde byo přistoupeno k zamezení kontaktu průvodčích a řidičů s cestujícími. Je třeba si uvědomit souvislosti. V Praze byl třeba pozastaven prodej jízdenek řidiči, nikoli však cestování zadarmo. Existuje mnoho jiných způsobů, jak platit.

Drap

Ne, nejezdí

Arne1

Někde ano, někde ne.

marci1

Kvůli koronaviru průvodčí nekontrolují jízdenky, ale cestovné se platí. Není zadarmo. 🙂

Hufnágl

Edison
Upozorňuji na menší chybičku. Název města se píše vždy s velkým počátečním písmenem.