oFt MattyCZP

Zvažuji koupi auta ze Slovenska. Jak je to s papíry?

Dobrý den, zvažuji koupi auta ze Slovenska. Jak je to s papíry? Musím auto přihlásit v ČR, nebo půjde nějak přepsat na Slovensku na mě a jezdit se slovenskou SPZ v ČR? Děkuji za odpovědi

Odpovědi
elkon

Když nemáte na Slovensku bydliště, tak tam nemůžete přihlásit auto.

Drap

Pokud máš na Slovensku trvalý pobyt, půjde tam i přehlásit.

Kelt

Tak švagr ze Slovenska mi kdysi radil, že bych si klidně na Slovensku mohl koupit auto a jezdit s ním tady, ale každé tři měsíce by bylo nutné přejet hranice, aby bylo zaznamenáno na hranici, že to auto tam přijelo. Ale pokud se to už tím skenerem nedělá, tak nevím. Nebo říct, že to máš od nějakého Slováka půjčené.

dubraro

Tak jako z každého jiného zahraničí. Musíš ho přihlásit (a pojistit) v ČR.