Avatar uživatele
Kepler

Jez to, co ti roste a běhá kousek od domu, platilo už za první republiky. Mohlo by to platit i dnes?

Samozřejmě tím nemyslím sousedovic kočky a psy. Nespoléháme příliš na produkty supermarketů, často nesmyslně předražené?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, marci1, EKSOT123 před 1980 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
EKSOT123

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zrovna se tu na odpovědích někdo ptal,kde sehnat kvalitní kopřivový čaj,…
Jo kde jsou ty časy, když jsme 4× do roka vyrazili do města nakoupit potraviny- olej, sůl,koření, cukr, acylpirin, náplasť na rány, event. prášek na praní. Možná jsem něco zapoměl,ale moc ne. Pak jsem si vzal „panelákovou squaw“ a tento kontrast viděl dost detailně. V záp. Evropě je to ještě horší. V Rakousku po mě chtěl kolega nějaké houby, větší část z toho, co jsem mu donesl, tvořily mladé křemenáče, které vyházel, že je to červený. Hřiby taky moc lidí nezná…jen kuřátka a žampiony, protože jsou v marketech.. Pracovní příležitosti a lákadla času jako internet lidi odcizují od života s přírodou.
Je doba,kdy žít na vesnici pomalu začíná být větší ekologická zátěž,než bydlet ve městě. Zajímavé,že v době krize před 10lety začali v Anglii přechodně opět chovat v malém drůbež atd. Možná se ta doba vrátí – se skřípěním zubů a nadávkami našich potomků na naše dluhy,…
Snad když je v domácnosti nějaký ještě schopný důchodce se vztahem k přírodě, tak to ještě i dnes funguje. Podobně i u některých radikálních lidí žijících v komunitách, jako vegani, adventisté a tak podobně.

Jinak si nemyslím,že by v marketech bylo předražené, vychovat králíka za 5 měsíců je dražší, než kuře za 5 týdnů.

Ještě k tomu Rakousku,kromě těch křemenáčů,v době nadouvání hrachových lusků jsem si je nosil do práce na svačinu a nabízel kolegům. Nikdo to neznal, až moje sousedka si vzala, že už to jedla…

Upravil/a: EKSOT123

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Kepler Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Nemohlo by to platit z několika důvodů: 1. kolem mnoha domácností už nic neběhá, 2. už je příliš mnoho těch, kteří i kdyby běhalo a rostlo by nevědělo, co s tím dělat a 3. jsou i tací, kteří by jíst cokoli „zivého“ považují za nízské a ubohé.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hapiky

Kdyby ten dům stál na pobřeží, proč ne.
Ovšem asi do doby než bych začal „vonět“ rybama.
Problém ale je, že ryby neběhají.....

Upravil/a: hapiky

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Edison: takže králíka kupujeme mraženého za 200 kg/kg, zatímco nám dřív nám ho babičky vnucovaly zadarmo a nestačili jsme to jíst…

před 1980 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Bohužel. Tací jsme (společnost). Je to součástí naší konzumní kultury. Opět… BOHUŽEL.

před 1980 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek