Avatar uživatele
anonym

Jestliže pandemie skončí, co bude pak? Bude svět stejný jako v roce 2019?

Změní se, či zůstane stejný? Máte nějaké představy?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, paul1 před 1087 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Covidu se jen tak nezbavíme.Nejsem žádný odborník,ale myslím si,že problémem jsou mutace,které jsou o krok napřed.Nějaké vakcíny ztrácí potom smysl.
Prostor dostanou velké nadnárodní společnosti a vývoj bude mířit ke čtvrté průmyslové revoluci.O původu viru nechci spekulovat.Je mnoho variant a možná vše skončí jen otazníkem,podobně jako kauza JFK.Staré zašlo a novému žijeme.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Já myslím, že se vše poměrně rychle vrátí do starých kolejí a lidé časem na pandemii zapomenou, tak jako všichni rádi zapomínáme na nepříjemné věci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Dvakrát nelze vstoupit do téže řeky. Řeka je stejná, ale voda plyne, takže je jiná. Tedy do stejné řeky vstoupíme, ale i nevstoupíme.

Stejně je to se světem. ? Už jen tím, že pantha rei, i svět se se mění, stejně jako lidé v něm. Lidé jsou relativně stejní jako osoby, ale nejsou stejní třeba svými názory, změnil se jejich zdravotní stav, zestárli, změnili svůj pohled na situaci, na ostatní lidi, atd.

Bude změna znamenat, že přijde něco lepšího, nebo horšího? Každá změna neznamená tedy cestu vpřed. Třeba pochybuji o tom, že se změní chování lidí. jejich morálka…

„Významné změny nejsou vždy snadno proveditelné, protože každé stádo má svoji černou ovci, vlka v rouše beránčím, ale i šťastné ovce…“ — Lenka Žáčková

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-zmene/?page=3

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Úplně stejný samozřejmě nebude, stav se vrátí k normálu s tím, že některé věci se změní, např.:

  • státy budou víc dbát, aby měly stategické zásoby a klíčové podniky pod kontrolou (například SSHR bude mít v zásobě respirátory)
  • obecně to zbrzdí globalizaci a rozmach cestování (různá omezení mohou trvat docela dlouho)
  • zvýší se důležitost zdravotnictví, problematika epedemií se víc promítne do pojistek atd.

A hlavně tu zbude povědomí, že něco takové (celosvětová pandemie) je možné i v dnešní době …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Navonok bude stejný,Slnko bude svietiť a tráva rásť, ale ľudia a hlavne ich myslenie bude zmenené oproti „Dobe predpandemickej“.
Len pozrite okolo seba, alebo ešte lepšie, pozrite na seba čomu ste kládli dôraz v čase pred „Dobou pandemickou“ a čomu kladiete dôraz dnes.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Stejný nezůstane. Nenávratné škody už postihly školství, ekonomiku, mezilidské vztahy, způsob života. Covid byla i zástěrka pro potlačení práv a svobod. Myslíte si, že je povinností OSVČ kádrovat pro vládu své zákazníky a klienty kvůli testům nebo očkování?

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Svět nebude, nemůže být stejný. Bude jiný (stějně jako po 11. září 2001).
Kdo to nepochopí, nebude umět změny přirozeně přijímat, nebude pro něj
brzy na Zemi místo :D

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?marci1 Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nejsem jasnovidec, nemá smysl spekulovat. K ničemu to není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Něco bude určitě jinak. Myslím si, že pandemie pomůže vědě. Dnes jsem se z chuti zasmál, přišel mi e-mail, že Rusi mají novou vakcínu MIR 19 , která bude vyvolávat buněční imunitu trvající desítky let. No a máme vystaráno!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
(O_o)

Bude svet v necem jiny to bezpochyby ano, ale myslim ze moc ne. Spanelska chipka taky presla, sice zkapalo hodne lidi to je nyni pravdepodobne jine kvuli ockovani.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Pepa25

Jo a úplně jsem zapomněl a připomněl mi to až příspěvek „toho, který je“: také se bohužel hned tak nezbavíme toho nárůstu konspirací, který pandemii doprovázel … ☹

před 1087 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

Pepa25:Nezapomeňte tento můj názor nahlásit adminovi ke smazání…

před 1087 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Proč bych měl něco hlásit? Chápu, že paranoia je součást konspiračního pohledu na svět, ale vaše blbosti jsou prostě vaše vizitka …

před 1086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

O konspiracích zde melete pouze vy,tak si mě neberte příště do pusy.

před 1086 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek