Darf

Jel jsem pro vypálenou slivovici, v palírně nám řekli, že obsahuje 60 % alkoholu. Vadé to nějak, nebo to máme zředit?

Slivovice 60%

Nejlepší odpověď
paul1

My teď máme 52% a je moc fajn

Další odpovědi
hapiky

Slivovice mají zpravidla 50–60% alkoholu. Dále to ředit je hřích.
Pokud Vám procenta nevyhovují, věděl bych co s tím, či jak to šetrně ekologicky vyřešit!

Drap

Podle mne je optimální procento 56 – 58 %

Kepler

Ta koncentrace rozhodně nevadí, má tu výhodu, že už je schopná hoření. Jinak to závisí na zvyklosti kraje, na Valašsku se koncentrace okolo 53% považuje za optimální. Zředit můžeš, doporučuji destilovanou, nebo ne-tvrdou vodou, jinak se může zakalit. Pod 50% už je to nevhodné, včetně značky Jelínek.