zjentek

Je zvýšená hustota leteckého provozu důsledkem nedostatečnosti pozemní a lodní veřejné dopravy?

Nebo je vše zcela jinak?

________________

Cestou z konference zjistila Greta T. toto: https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/cla­nek/vlaky-v-nemecku-jsou-preplnene-zjistila-cestou-domu-greta-thundbergova-40307161?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

Nejlepší odpověď
Kepler

Já to vidím asi takhle:

  1. Je nás na světě stále víc
  2. Letecká doprava je cenově dostupnější než dřív
  3. Čas jsou dnes peníze víc, než kdy jindy
  4. Víc se cestuje služebně, na dovolenou apod.

Další odpovědi
Ametyst

Každy nemá nekonečně volného času jako Greta, aby se plavil týdny po moři místo logické volby letět letadlem. Je to o úspoře času.

aliendrone

Jednak – LODNÍ doprava je v tomto porovnání doslova ekologická katastrofa (palivem je největší svinstvo, které při zpracování ropy vzniká, zlatý kerosin). Druhak – to, že je zde tendence „ošklivky Grety“ apod. darmožroutů přidanit letecké palivo vyplývá primárně z potřeby „ochránců přírody“, greenpeacáků a jiných hajzlů, kterých je čím dál větší množství.

PŘES 90% (!!!) příjmů těhle dobytků tvoří různě více či méně přímé dotace z rozpočtů a jak jistě víš, ten není bezedný. A zelená paka musí přeci z něčeho žít, když nepracují. :(