annas

Je život zebra složená z černých a bílých pruhů, či šachovnice? Záleží na tom, kdy jsme na tahu a jak budeme táhnout?

Podle citátu
„Život je zebra, černé pruhy se střídají s bílým“. Lucie Bílá
„Život je šachovou partií“ Miguel de Cervantes

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/%C5%­A1achy-%C4%8D%C3%ADsla

Nejlepší odpověď
johana 56

Život není černobílá zebra ani šachovnice v případě, že ho takový vnímat nechci, neomezím se pouze na tyto dvě možnosti. Dá se v něm najít různobarevné spektrum, pokud se jednostranně nevžívám do role ‚loutkaře‘ s touhou ovládat všechny figurky v hracím poli/životě podle svých představ.
S šachovnicí má život společné možná to, že ne každý detailně promyšlený tah musí být vždycky tahem vítězným…

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že platí obojí a jedno s druhým se nevylučuje. Dobrý šachista má ale šanci svými promyšlenými tahy ty černé pruhy redukovat na minimum. Ve skutečnosti ale život není černobílý, skládá se pouze ze stovek odstínů šedi. Šťastný může být ten, komu se tam podaří vpašovat i nějaké veselé barvy.

aliendrone

Vážená annas, život není ani jako zebra, ani jako šachovnice – je jako koleje. Pořád se ženete někam do místa, které vidíte v dáli úřed sebou, no přesně tam, kde se ty koleje potkávají, občas při tom prší, občas je krásně a sem tam si při tom šlápnete rovnou do e-é a když už vyčerpáním nemůžete a zastavíte se, tak při pohledu z5 zjistíte, že jste ten bod už dávno přešla. ;) :D :D

Sebevědomí

Všechny ty věci jsou součástí života. Pro někoho znamenají šachy celý život a pro někoho jen další slovo ve slovníku.

zjentek

Spíše ta zebra, šachy ani ne. Šachy se hrají na čas a kdyby lidé „hráli“ na čas i život, spěchali by.

Mc Merkurion

… ani jedno, život je jak schody do kurníku: krátkej a posr*nej …