Je život ohněm, ve kterém hoříme?

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Samozřejmě jde o obrazné a symbolické vyjádření, které vychází z toho, že slovo oheň má nejen význam základní, ale užívá se i přeneseně.

„Život je ako oheň, ktorý spaľuje všetko, čo mu príde do cesty. Páli nás, dávajúc nám svetlo i teplo v pomíňajúcej sa chvíli.“ Stanisław Wyspiański

Oheň byl přece darem bohů – Prometheus dal lidem oheň, který ukradl Diovi, ,když je chtěl potrestat.

Takže ve starověku je oheň pokládán za dar bohů a náležitě uctíván. Oheň symbolizuje slunce, oheň má dvě vlastnosti .- negativní i pozitivní, pomáhá, ale i ničí. Člověk žije mezi dvěma rozměry – škodí mu obrovské vedro, ale i extrémní chlad.

Oheň je průvodcem života, obrazně život sám. Nadarmo se neříká, že člověk vzplanul láskou nebo že někomu vyhasl život.

Oheň musíme mít stále pod kontrolou – nestrkat roku do ohně, nezahrávat si s ohněm. Jeho ničivá síla je nesmírná – často shoří les, zničí celou krajinu. S ohněm je spojené i peklo

Takže život je oheň – v ohni je život .Přeneseně to, co člověk dělá s nadšením, s radostí, co mu přináší teplo, rozněcuje jeho lásku, vášeň, ve smyslu pozitivním. Ale pokud musí člověk překonávat určité překážky, jeho láska není opětovaná, nemá úspěch v zaměstnání, jeho zanícení, zápal pro věc jsou zbytečná,, jeho oheň ubližuje ostatním, když pálí za sebou mosty..

Oheň nám vaří, topí, svítí, stejně jako slunce, bez něho by nebyl život na zemi. Takže když chceme něco získat, je třeba hořet, jít za svým cílem, věřit sám sobě., případně zapálit druhé, zahnat tmu., tedy žít a nechat žít …

Další odpovědi
Jugar1

Život je život a né oheň.

hapiky

Eskymáci by nesouhlasili i když se mohou také spálit.

Kelt

Život je cesta, která má pro každého svůj začátek a konec. Na této cestě poznáme, kdy se zastavit, popovídat si s někým, kdy něco dát nebo dostat atd.
Stejně tam můžeme říct, že život je hra, tanec, dar a další metafory.
Oheň je pro někoho očistný, pro jiného zhouba.

briketka10

Ne.
Pro mě je oheň, který pálí a je
prostředek k zapálení táboráku.

I když zapaluje pochodně na
Olympiádě. Nic nemění na mém
názoru.