Matiselis

Je zdravější tuňák, nebo sardinky (obojí v konzervě)?

Nejlepší odpověď
marci1

Sardinky, protože …:
Mají velmi vysoký obsah omega-3 mastných kyselin
Vysoký obsah vitamínu D3
Nízký obsah rtuti
Vysoký obsah bílkovin
Velmi vysoké hodnoty v RNA a DNA.
Vynikající zdroj biologicky využitelných minerálů
Velmi vysoký obsah koenzymu Q-10
Obsahují vnitřnosti
Sardinky se loví na moři a nejsou chovány v klecích
Sardinky pro rozvoj mozkové činnosti
Nízké náklady a dostupnost
https://zdravi­ahubnuti.cz/proc-jsou-sardinky-jednou-z-nejlepsich-potravin/
😄

Další odpovědi
cappuccino

Sardinky jsou sama kost, ale kosti jsou tak mekke, ze se daji jist.
Tunak je hodne masity.
Cenu musis pocitat za 100g.
Souhlasim s Marci.
Ja osobne si radeji dam sardinky nez tunaka.

zjentek

Chyť kuru, zařízni, vypij, zahoď. Pokud vyprdne vajco, zblajzni syrové. Chyť krávu, vypij mlíko, chyť rybu, zežer, syrovou. Natrhej taky zelené, zbašti bez úpravy. Zdraví zaručeno!

cochee

Hele, děvčata, a jestlipak si děláte pravidelně u rybiček stanovení rtuti? 😉

EKSOT123

Divný dotaz. Až tebe dají do konzervy a budou se zajímat o tvoje zdraví…

Matiselis

?

EKSOT123

No ptáš se přece, jestli je lepší zdravotní stav sardinek nebo tuňáka.

da ny

K výčtu kladů sardinek (marci1), ještě dodám, že jsou přirozeným zdrojem vápníku (rozložená kostra). 😉

marci1

Sí, sí, souhlasím. 🙂