Avatar uživatele
Dan007

Je výslovně zakázáno řídit auto a automatickou převodovkou oběma nohama? I když by měla být správně jen jedna.

Když je mi pohodlnější řídit oběma nohama s tím že mám jednu na plynu a jednu na brzdě, je to přímo zakázané?

Zajímavá 0 před 1914 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ne, neni

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Pokud jsi někdy řídil auto s manuální převodovkou, tak by tě taková hloupost asi nikdy nenapadla. Ale fakt je, že jak si jednou zvykneš na automatiku, kvedlačka ti většinou již nechybí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Nemyslím.
Ale pokud budeš někdy řídit auto s manuální, budeš mít blbé návyky. Také si nejsem jist jestli se Ti někdy v problémové situaci nestane že bys sešlápl oba pedály naplno… (To je při normálním používání nohou prakticky vyloučeno)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Problém by to být neměl. Sešlápnutí brzdy by mělo mít preferenci před plynem. Je to ale holý nesmysl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Není to zakázané, jako není zakázané psát hloupé otázky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Tahle otázka mi připomíná, že na tohle théma jsme se bavili v práci. Sice u manuálu, ale shodli jsme se na tom, že ten cit (či spíše nezvyk levou brzdit) v levý je fak mizernej.

před 1914 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

To bude myslím jen o zvyku. Taky jsem si zkusil použít levou k brzdění… Jen tak aby si pravá odpočinula. Mno… Vzbudilo to všechny v autě 🙂

před 1913 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jj… tak nějak to bude…

před 1913 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek