Dan007

Je výslovně zakázáno řídit auto a automatickou převodovkou oběma nohama? I když by měla být správně jen jedna.

Když je mi pohodlnější řídit oběma nohama s tím že mám jednu na plynu a jednu na brzdě, je to přímo zakázané?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, neni

Další odpovědi
autacek

Pokud jsi někdy řídil auto s manuální převodovkou, tak by tě taková hloupost asi nikdy nenapadla. Ale fakt je, že jak si jednou zvykneš na automatiku, kvedlačka ti většinou již nechybí.

Dochy

Nemyslím.
Ale pokud budeš někdy řídit auto s manuální, budeš mít blbé návyky. Také si nejsem jist jestli se Ti někdy v problémové situaci nestane že bys sešlápl oba pedály naplno… (To je při normálním používání nohou prakticky vyloučeno)

Edison

Problém by to být neměl. Sešlápnutí brzdy by mělo mít preferenci před plynem. Je to ale holý nesmysl.

cukrar

Není to zakázané, jako není zakázané psát hloupé otázky.

Edison

Tahle otázka mi připomíná, že na tohle théma jsme se bavili v práci. Sice u manuálu, ale shodli jsme se na tom, že ten cit (či spíše nezvyk levou brzdit) v levý je fak mizernej.

Dochy

To bude myslím jen o zvyku. Taky jsem si zkusil použít levou k brzdění… Jen tak aby si pravá odpočinula. Mno… Vzbudilo to všechny v autě 🙂

Edison

Jj… tak nějak to bude…