Avatar uživatele
Zlatý

je vůbec možné najít na světě někoho, komu rozumíte lépe než sobě samotnému?

..umím pochopit, když člověk lépe nežli sobě chce rozumět víře. Tam to zastupuje nějaký bůh a ta oddanost jemu je pak nezměrná. Ale jak zní otázka, je možné potkat takového člověka? A když mu rozumím lépe nežli mi, budu mu všestranně oddaný? V Indii jsem viděl hory oddaných, kteří mají jen to, co mají v hlavě, nic jiného nemají. Tak to je ta rovnice, jak skončím, když budu někomu rozumět lépe nežli sobě?
Doplňuji:
..a protože nekrademe myšlenky, že jo, tak přiznáváme, že za tuto krásnou otázku jsme vděčni annas, která k ní položila podnět ve své odpovědi zde: http://www.odpovedi.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud se snesu z oblasti nebeských výšin (když píšeš o Bohu) a zabloudím mezi obyčejné smrtelníky, tak ze zkušeností vím, že stále existuje (a bude existovat) spousta lidí, kteří nerozumí ani sami sobě. A proto bude i hodně lhářů a manipulátorů, kteří toho umí šikovně využívat. V té negativní rovině to pak bývají hodně špatné konce. Ale... Nemusí to být vždycky ale jenom zlí lidé, jen prostě vědí, co chtějí a ten (v jejich očích) "nerozuma" je pro ně nějak přitažlivý a oni ví, že by nemusel být špatným partnerem. A pak se třeba vezmou...:-) Ne nadarmo se říká, že muž je hlavou rodiny, ale žena je krkem, který tou hlavou otáčí...
Trochu to zavání vypočítavostí, ale vždycky to tak není. Bývají to velmi pevné vztahy, pokud ten oddaný ví, že má dokonalé zázemí a jeho partner si je zase vědom toho, že druhý je mu vděčný za to, co pro něho dělá. Někoho to takto naplňuje.
Mám ráda milující se lidi, kteří mají vztah tak hluboký, že o tom, co je v nich vědí, a oba jsou natolik rozumní, že se nedají ničím a nikým ovlivnit. Zejména komercí, majetkem a bláboly, které do nich hustí ti méně rozumní a hlavně méně šťastní. Ačkoli - méně šťastný člověk je vlastně "jenom" nešťastný...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Určitě je to možné, protože " znám cokoli, jen sebe ne .." Napsal F. Villon ... .

Občas nerozumíme sami sobě, ale na problémy jiných umíme pohledět s nadhledem, takže je vidíme jinak než ten, jehož se týkají ... nikdy není všechno černobílé ...


Avatar uživatele

Já to chápu tak, že je dost lidí, kteří rozumí, chápou a umí poradit jiným osobám, ale sami ve vlastním životě tápou.


Avatar uživatele

Indie je v souvislosti s vírou velmi dobrým příkladem. Základem pro chápání sebe sama je umět se oprostit od pozemského těla, jeho potřeb a tím samozřejmě od lpění na majetku atd.
Problémem je, jak zde uvádíš, chápání sebe sama. Meditace vedou člověka k "jinému" porozumění, k pokročení na vyšší duchovní úroveň. Podstatné je, že věřící došli k poznání, že nejsou v tomto světě a v této formě své existence sami. Věřící jsou propojeni. Toto "propojení funguje mezi sebou najvzájem, mezi sebou a vyššími energiemi (bohem, božstvy, kosmickými energiemi, duchy atd.), v propojení s duchem.
Čím vyšší uvědomění u takových osob, tím je menší potřeba shromažďovat majetek, který ve své podstatě lidského ducha jenom poutá a svazuje. Můžeš potkat člověka, kterému budeš díky jeho schopnosti empatie a díky stupni jeho duchovního vnímání velmi dobře rozumět.
Abys dokázal posoudit, jestli takovému člověku rozumíš více nebo méně, než sobě samému, budeš muset hodně meditovat sám o sobě. Pokud Tvé meditace půjdou do skutečné hloubky Tvé duše, do myšlenek, o kterých ani nemáš odvahu s někým mluvit, tak nejlépe rozumět budeš sám sobě.
Formulaci "rozumět jinému člověku lépe než sám sobě" je nutno chápat nadneseně. Je to podobné jako když muži tvrdí o ženách, že "nevědí, co chtějí, ale nedají pokoj, pokud to nedostanou".


Avatar uživatele
Registrovaný

Dobrá otázka :-)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Ad zjentek. Díky. :-))

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1126
Zlatý marci1 873
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 464
Zlatý led 446
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.