Avatar uživatele
zjentek

je láska na první pohled jedním slovem chtíč?

Doplňuji:
annanas: to beru, ale je možné, aby láska na první pohled nevyvrcholila vyvrcholením? Vždyť i v podobné čerstvé otázce tohoto typu ( http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-zpusobi-lasku-na-prvni-pohled ) se píše, cituji: „to je jako když máš v břiše shluk motýlů a cítíš takové chvění“ ,D ,D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, johana 56, Drap, anonym před 4038 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Za jistých okolností je to docela možná. Záleží na tom, jak se na lásku díváme. Je určitě rozdíl mezi zamilovaností a láskou ..

Stane se, že se dva jedinci setkají, jejich pohledy se střetnou, přeskočí jiskra, projeví se náklonnost, obdivují jeden druhého, vznikna určitá přitlažlivost. .

Zamilovat se na první pohled určitě jde. Řekla bych, že jakásí zamilovanost vzniká z obdivu, že dotyčný je středem zájmu, protože je atraktivní atd. Posílí se ego, které se může projevi i chtíčem …

Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe než se sebou samým…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Lucijej Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Odpoveď byla označena jako užitečná

Jestli je to chtíč, pak to není láska:-)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zjentek Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

není přípustné komukoli z uživatelů komolit nick,předpokládám že se jedná o překlep a i v tom případku je vhodné se omluvit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Chudák ten, kdo to má takto nastaveno.
Doplňuji:
Nenašla jsem něco podobného v češtině, tak uvádím slovenskou verzi objasnění, co to vlastně „chtíč“ je:

chtíč, -a muž. r. (čes.) kniž. zastar. nízky pud, telesná chúťka, žiadostivosť, náruživosť, chlipnosť: ukojenie svojich chtíčov

Dávat tedy do přímé souvislosti lásku na první pohled a nízké pudy může jenom ten, koho ty „nízké pudy“ ovládají, nebo kdo ve významu obou pojmů necítí a nevidí rozdíl. Ten tu ale je a pořádný.
Nelze srovnávat ani chtíč a sexuální přitažlivost. Mezi tím je přece obrovský rozdíl také.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Chtíč může být ukojen třeba ve veřejném domě, eskortservisem a jinými službami k tomuto účelu fungujícími.
„Láska na první pohled“ je ustálený nesmyslný mýtus. Na první pohled mohou vzniknout vzájemné sympatie, přeskočit jiskra, ze které se může vyvinout zamilovanost a z ní posléze láska. Nebo může na první pohled přeskočit jiskra a vzápětí mohou být ukojeny chtíče, ovšem v takovém případě nelze mluvit o lásce.
Pod výrazem „láska“ máme na mysli cit stálý, trvalý a prověřený v mnoha zátěžových situacích.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pájo

Není, proč by byla!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

V otázce mosoje je i varianta, kterou jsem uvedla. U každéh jedince je to jinak … Stejně tak se různí názory psychologů …

Z okruhu svých známých vím, že láska na první pohled v 16 letech skončila vyvrcholením, ale v 36 letech skončila rozvodem … ☹ Nechci zacházet do podrobností …

před 4038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

annas, omlouvám se za komolený nick, už to nikdy neudělám, slibuji. To platí pouze veřejně.
A také slibuji, že nebudu psát o ledovém čaji, aby z toho nebyly v budoucnu potíže ,)

před 4038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Víš nejde o potíže,jen o to aby tady byli lidi k sobě slušní,přece se nemusíš řadit mezi hulváty,kteří se tady občas vyskytnou.

před 4038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

jo a doplním, být přecitlivělý je taky známka nevyrovnanosti jin jang. Annanas je třeba pro mne hodně roztomilé, pro jiného výraz hulvátství. Jediné, co opravdu nechci, je zbytečně s „těmi jinými“ polemizovat. Proto taky chodím na anonymní web. Přeji štěstí ,)

před 4038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Opravdu se necítím býti nevyrovnanou.Ne­řekla jsem,že jsi hulvát,to zase ne.Ale taky si nemyslím,že je vhodné pojmenovávat zdejší učastníky jinak,než si sami vybrali.

před 4038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

nemusím, ale můžu. To si sám vyberu až podle těch, kteří se tady vyskytnou, jak říkáš.

před 4038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad iceT, já si tvé připomínky nevšimla. Ale děkuji. Kdybych cítila, že jde o urážku, tak se budu bránit. 🙂

před 4038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

To je mi jasné,ale nebylo to poprvé,co se annanas objevila,ale myslím si taky,že kdybyste chtěla být annanasem,tak se tak budete jmenovat rovnou.I kdyby to mělo být roztomilé. Pro někoho.

před 4038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Pokorne priznávam, že i mne sa občas v začiatkoch tento chutný žltý plod spájal s annas.Tomu sa hovorí nepozorné čítanie. Potom som si uvedomila, veď to je normálne meno a dávala si už pozor na prsty.

před 4038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

díky

před 4038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

led: Tak to se kaji též. 🙂 Na začátku jsem přehlédla, „přidala“ si písmenko a také jsem „viděla“ ananas. To se stane. Nemyslím, že to zjentek dělal úmyslně, spíš mi přišlo, že se také překoukl. Ale souhlasím i s iceT, která po zkušenostech s některými zdejšími, řekněme neurvalci, by jistě byla nerada zklamána (skoro)novým kolegou, který se „tak“ nejeví…:-))

před 4038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

díky

před 4038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

iceT:-)

před 4038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

a to je právě ta polemika, co o ní píšu výše. ..zatímco mi tady pukáme smíchy z otázky, která se povedla po všech směrech, hlavně v návaznosti na otázku mosoje. Holt, nejsou na síti vždycky věci, jak se zdají ,D

před 4038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad zjentek… nic se neděje. 🙂

před 4038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

:)

před 4035 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek