Je voda v oázách vždy pitná?

Nejlepší odpověď
aliendrone

To záleží na tom, ČEMU říkáš pitná voda. Když se do ní vymočí třeba tvůj oblíbený velbloud s 2 „výrostky“… Muehehehe! ;) :D :D

Další odpovědi
Kepler

Ano, bývá to voda ze studní, dokonce i z hlubokých artézských studní, nejlepší voda, co může být. Široko daleko nic, co by tu podzemní vodu mohlo znečistit. Leda by si ji oázníci znečistili sami. Někdy to ale může být voda samovolně vyvěrající a vystavená povrchové kontaminaci. Tak ta už nezávadná být nemusí.

Drap

Nemusí být, myslím však, že v oázách se žádné měření kvality vody neprovádí a pije se vše co teče.