zjentek

Je vhodné chystat svačinu rovnou do mikrotenového sáčku bez předchozího zabalení do ubrousku?

Všeobecně se z plastů uvolňují mikroplasty. V tomto případě také? Třeba přímo do chleba s paštikou? Případně kolik?

Myslím si, pokud jde o ten pytlíčkovaný čaj, tak že těmi závadovými pytlíky jsou myšleny jan ty průhledné pytlíčky trojúhelníčky, ty „moderní“.. Klasické pytlíčky jsou podle mýho v pohodě, těch se problém netýká. Tedy doufám… Má tady k tomu ještě někdo názor?

Nejlepší odpověď
da ny

Nebezpečné to není.
Pokud balíte chleb vydatněji namazaný paštikou do ubrousku, bude na ni přilepený.
Ubrousky na balení svačin používám zřídka. Potr. folii a mikroten. Sáček a papírové svačinové sáčky.
Vhodné jsou ubrousky voskované. Můžete si vyrobit.

Pokud je paštika kupovaná, tak bych mikrotenové sáčky ani neřešila 🙂

Další odpovědi
cochee

Jasněže taky, jeden ze způsobů vzniku mikroplastů je mechanický otěr. Ovšem pokud si jakožto standardní Čech čistíš zuby za pomoci zubní pasty, případně (a to hlavně a zejména) piješ čaj připravovaný z „pytlíkových“ čajů, tak nemusíš mikroplasty ve svačině balené v mikrotenu vůbec řešit. Je to jako kdybys plivl do oceánu.
dopl.: to s těmi čajovými pytlíky se týká najmě celosilonových „lepších“ pytlíků vesměs ve tvaru „pyramidky,“ ale dověděl jsem se, že i v některých papírových pytlících (pytlíkách?) používají výrobci nějakou umělohmotnou vrstvu (z vnitřní strany) a taky jejich „lepení“ je mnohdy děláno plastem (zřejmě roztaveným, jako to dělá tavná pistolka) – a i z těchhle dvou záležitostí se ty mikropíkoviny uvolňují, i když nejspíš v menší míře.

zjentek

Většinou si čistím zuby pouhým mokrým kartáčkem, pastu používám jen vyjímečně. Jen pro zajímavost- praktikuji asi 10 let a na chrubu pozoruji výrazná zlepšení.