Kulioro14CZ

Je ve vlastnictví Kim Čong Una celá Severni Korea?

Patří mu celá země?

Zdroj fota: pixabay.com

Odpovědi
led

Nie.
Kórejská ľudovodemokratická republika je ľudovodemokratická republika
na čele je volený predseda Národnej komisie pre obranu (v súčasnosti) Kim Čong-un
Takže oficiálne nemôže a nevlastní Severnú Koreu (KĽDR).

Iné je to s kultom osobnosti, ktorí starší 50+ poznajú z čias pred Gorbačovom, ale ktorý skryto funguje aj v novokapitalis­tických (bývalých ľudových a socialistických) štátoch v Europe. V oblasti medzi Tisou a Ašom je to zvlášť výrazné.
Kult osobnosti nemusí byť vždy politický, ale aj v iných oblastiach riadenia.