kurec

Je vaše definice umění stejná jako ta moje?

Je to něco, co:

  • neumí většina lidí na planetě (např. zpívat, malovat, tančit)
  • já jakožto konzument toho umění říkám, že je to umění

Nejlepší odpověď
annas

Je pravda, že všichni neumí zpívat, kreslit, ale také neumí matematiku, češtinu, umí se ale oblékat, vařit, plavat. atd. Takže to , co jste napsal, není definice umění.,

Umění je lidská činnost, která v jiném člověku vyvolává estetický zážitek, , potěší ho, má radost atd.

Dále se do umění také zahrnuje schopnost pro určitou činnost. Např. když někdo umí třeba výborně vařit, vyrábět něco, umí plavat,. lyžovat, je mistrem svého oboru. Třeba kuchař, který se může pyšnit Michelinskou hvězdou.

Ve svém pokusu o definici, jste zapomněl, že umělec má nadání, talent, jakýsi dar od „boha“, který mu pomáhá vytvořit nějaké dílo. Potřebuje ale i píli.

To, co vytvoří, se druhému líbí, nebo nelíbí. Každý člověk je jiný, má rozdílný vkus, také jinak vyvinuté smyslové vnímání.

Projděte si otázky a odpovědi v archlvu na téma umění. Dovíte se víc.
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=co%20je%20um%C4%9Bn­%C3%AD

Další odpovědi
Kelt

Většina lidí na této planetě neumí africké jazyky mimo jiné. A to bych určitě nekonzumoval. Takže s tou tvou definicí umění nesouhlasím.
Napíšu něco a jiný to také bude kritizovat. Umění nás může potěšit, je pravda, že skutečných umělců je málo. Někdo jde na koncert, jiný na výstavu. Ale něco o tom, by měl vědět každý.