autacek

Je Vám líto smrti tří českých vojáků v Afgánistánu?

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/tri-cesti-vojaci-zemreli-pri-sebevrazednem-utoku-v-afghanist/r~c1f700dc­989611e899900cc47ab5f122/

P.S. Normálně by mne nenapadlo se takto ptát, ale jelikož byla posledně otázka, „zda-li je vám líto úmrtí herce pana Třísky“ zařazena dokonce do výběrových otázek, tak se úplně klidně ptám. Mimochodem, je Vám stejně líto každého zahynulého na pracovišti a na koho takového si naposledy vzpomenete?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… každej tam jednou musí, jeden dřív nebo později, ať je to herec, voják, nebo sousedka, na pohřeb jim nepudu, protože oni mně taky nepřijdou, tak co s tím ??? mám svých starostí dost … asi teda budu znít cynicky, ale líto je mi dětí zde: https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-krimi/556686/tr­agicka-nehoda-u-bohunovic-ma-ctyri-obeti-zemrelo-druhe-dite.html , ty za nic nemohli, vojáci tam šli dobrovolně …

Další odpovědi
Kelt

Tak je mi líto každého člověka, který zemře, ale na druhé straně je fakt, že každý člověk jednou musí umřít. Umírají lidé při nehodách, na nemoci, někteří proto, že jinde jsou lidé, kteří chtějí žít podle svého, ale jiní jim v tom brání a kontrolují je tím, že tam dávají svoje lidi. Otázka zda je to správné nebo morální by měly posuzovat obě strany. Naši vojáci věděli, do čeho jdou a věděli, co je čeká, i když s tou poslední možností, že se nevrátí ,většinou nikdo nepočítá.
Ale jaký je rozdíl v tom, že budu litovat zabitého Američana, Francouze, nebo Čecha, které osobně neznám.

ivzez

Většinou na tyto otázky neodpovídám,
ale tady udělám výjimku.

Mně takové otázky „pijí krev“. Přijdou mi jako pokus
na něčím neštěstí získat body nebo palce…

Edison

Až bude v konfliktních oblastech jistota, že tam nikdo neumře, pošleme tam diplomaty. Do tý doby tam budou jezdit vojáci.

Kryšpín

Každý kdo sedá za volant si je vědom, že jej může feťák, mrocák, psychopat, hogo-fogo sejmout, policista jde řešit rvačku, hasič požár, kaskadér a.p., je to koloběh a voják jde dobrovolně hájit zájmy amíku a dalších co to různě ve světě rozvrtali

aliendrone

Nechápu, proč bych se měl dojímat nad chcípnutím nějakých žoldáků. Popravdě mě nedojímá ani umrtí hasičů při výkonu povolání (je to prostě riziko povolání, navíc když dotyčného neznám…) – a uznej, že takový hasič, to je úplně jiná liga, než nějací zdechlí „osvobozovači“ pomalu na druhém konci světa,kde NEMAJÍ co dělat, navíc placení z mých daní. Šli do toho DOBROVOLNĚ, nikdo je nenutil „osvobozovat“, proč se tím vůbec zaobírat?

Rokio

Je mi jich líto. Jsou to hrdinové, kteří položili život za svoji vlast.

ahold

Rokio
Otázka se týká českých vojáků. Opravdu si myslíš že položili život za svou vlast?

Mc Merkurion

… ale, ale, podle mainstreamu prý bojují v zahraničí proti terorismu a tím chrání naší vlast >>> že ho vyhánějí pryč k nám, je věc druhá …

Rokio

Mc Merkurion: Vyjímečně s tebou souhlasím. Každý český voják podle mě bojuje za svoji vlast. Jinak by to nebyl český voják.

Mc Merkurion

… jenže si nepoznal, že odpověď byla ironická a souhlasil jsem s aholdem, hrdina je hasič, toto je žoldák …

Rokio

Mc Merkurion: Vlivem své duševní poruchy hůře chápu ironii.