Je v ústech zubní kámen možná příčina zápachu z úst?

Pod otázka: Platí se dentální hygienistce ke které Vás poslal Váš zubní lékař za odstranění zubního kamene ?

Nejlepší odpověď
Kepler

Samotný zubní kámen určitě ne. Většinou je to „zkažený zub“, tedy bakteriální rozklad zuboviny. Dentální hygienistky považuju za něco jako holiče, zaplatit si to taky nechají.

Další odpovědi
Drap

Samotný zubní kámen ne. Jsou to buď zbytky jídla, nebo nějaký žaludeční problém. Zda se platí dentální hygiena to netuším, Nechodím tam a považuji to za podvod na lidi.

da ny

Obvykle ne.
Ano, platí se její práce.
Stomatologové obvykle mají spolupracující/za­městnanou zubné hygienistku.
Její práci hradí pacient. ZP nepřispívají.
Mnozí (zejména mladší ročníky) se sami zjišťováním stavu chrupu nezabývají.
Objednají pacienta k dentální hygienistce.
Ceny jsou velmi rozdélné, v závislosti na výkonu. Provádí např. pískování, bělení, odstraní ZK, zjistí stav chrupu (kazy), učí, jak pečovat o chrup aj.
První návštěva se pohybuje v ceně 600 – 1 000 Kč (a více, „pražské“ ceny neznám… :)). Dále pak podle výkonů, předem dohodnutého postupu.

aliendrone

Přímo asi ne. Ale dovedu si představit, že by mohl znesnadnit čištění, díky tomu by v zubech zůstaly zbytky potravy, následný jejich rozklad… JEŽIŠ – to je ale NECHUTNÉ téma! :D :D :D

Nemůžu mluvit za všechny pojišťovny, ale ty, které znám to nehradí.

Ceny (pražské) jsou stejné, jako uvádí da ny, začínají na 600Kč (obyč. čištění, odstranění ZK) na poliklinice, nejdražší 2000Kč – stejná procedura i kvalita, jen ordinace byla v RD s hezkou udržovanou zahradou, pohodlná křesla v čekárně, také lepší časáky na čtení apod.

Bez ohledu na cenu v OBOU případech navzdory faktu, že jsem přišel po předchozí objednávce na přesně stanovenou hodinu včas, JSEM MUSEL ČEKAT!!! To je snad u profesí souvisejících se zdravím nějaký kánon nebo co!! :( :(

BTW – když budeš chodit pravidelně, je to celkem fofr. Jo a ještě něco – zmákne to i zubař, jediný rozdíl je, že si účtuje dvojnásobek+ a výsledek je HORŠÍ, než u laborantky. (moje zkušenost)