zjentek

Je v pořádku, že benzín u nás už stojí jako v Německu a kdo nám tedy může za naše platy? EU?

Denně tam k sousedovi nejezdím, pravda, ale vsadím se o co chcete, že i v Německu jezdí autem běžný, řadový občan nižší střední třídy a že na to má, respektive jejich cenu neřeší. U másla mně to tolik nevadí, ta stejná cena a jiná kvalita, ale… Fakt musí občan na stejné úrovni, ovšem žijící a pracující v črdeli, jezdit ve vlasti sockou, aby se uživil? A není ona socdiska už pomalu stejně drahá jako to palivo? Nevím, nejezdím tím, ale nerozumím tomu.

Plebs noa v čem to teda tkví? To by mě teda vážně zajímalo.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Nejsme na stejné (ekonomické) úrovni. A tím pádem ani na mnoha jiných úrovních. Životní úroveň není stejná. Německo je na tom mnohem líp, je bohatší a taky mnohem rychleji roste (nebo vůbec roste) a to všeobecně.
Za stávající ekonomickou situaci a vše co stím souvisí, může vždy převážně vnitřní kvalita hospodaření, systém/podmínky a orientace (vlády/státu).

Ale člověk v Česku nemusí jezdit „sockou,“ aby se „uživil.“ Nehledě na rozdílné situace a onu úroveň, máme kapitalismus nebo když to řeknu jiank, máme svobodu se rozhodovat a možnost pracovat/podni­kat/investovat, jak chceme (kromě pár nařízení, byrokracie a daní se omezujeme jen my sami). Možností a potenciál jsou, dalo by se říci, nekonečné. Takže ne, nemusíš „živořit“, protože žiješ v Česku. Záleží, jak si to zařídíš a jak si ochoten si to zařídit.

Další odpovědi
Schluker

Vyse ceny benzinu a nafty je dana predevsim spotrebni dani. Stat se na tom pakuje podobne jako na cigaretach a alkoholu.
Rekl bych, ze auta i palivo jsou pro obycejneho cloveka bez problemu dostupne. Je to otazka osobnich priorit kazdeho.

mosoj

Neboj se na každého jednou dojde. Princip kapitalismu založený na stále vyšší spotřebě prostě končí a dojde zase na regulaci, pozdě. Kecy o svobodě mně nenadchnou. Viděl a zažil jsem své a mohu porovnávat. Za celý svůj život jsem nezažil větší lhaní než je dnes. Stále se opakuji. Nikdy jsem nebyl v KSČ, komunisté mně nemuseli. Ale ono to není o členství!! Je to o lidech.

Drap

Proč by to nemělo být v pořádku? Chtěl bys, aby byl benzin u nás dražší, vydrž, dočkáš se. A možná to nebude trvat nijak dlouho.

plebs

Naše platy to je problém, neobdivuji Německo za jejich činy v první a druhé válce, ovšem Německo v roce 1945 silně zničeno několik milionů a civilistů padlo.
Ohromný dluh a platba reparací.
Příjem střední třídy v roce 1950 překročil předválečnou úroveň.
V roce 1960 se západní část Německa přiblížila úrovni USA.

Československo v roce 1989 při dramatické sametové revoluci byl pravděpodobně zabit pouze jeden student a několik zraněných obuškem.
Nic nebylo bombardéry zničeno.
Po komunistech sem tam trochu zůstalo.
Nebyl žádný státní dluh a povinnost platit v Evropě válečné škody.
Začalo se neomezeně podnikat cestovat vzdělávat v zahraničí.
Západní kapitalistický trh se přesouval do české kotliny k blahobytu občanů.
A za třicet let tržního hospodářství je stále dostatek výmluv na příčinu problémů v socialismu.

JežíšKristus

V Nýřanech za 29kc, ukažte mi takovou cenu v Německu

zjentek

Vivat elektromobilitě a elektřině vůbec!

Pepa25

zjentek: vím, že to o elektromobilitě měla být ironie, ale vůbec se to nepovedlo – pokud už dříve byly EV provozně výhodnější, tak teď ještě víc, zvlášť pokud má člověk vlastní zdroj elektřiny, třeba z FVE …

zjentek

Jenže pokud by se vše na světě povedlo podle toho, jak by sis to přál, tak by ten svět stál pěkně za hovno, pro některé, víš? Třeba s tímto názorem (EV) absolutně nesouhlasím a jistě na zeměkouli nebudu sám, tož tolik k tomu.

Schluker

Elektromobilita a cely slavny Green Deao ekonomicky zdevastuji Evropu. Neni na co se tesit..

mosoj

A kde vezmeš elektřinu pro ty slavné elektromobily, když už nyní je jí nedostatek. Máš vůbec představu o jaké příkony se jedná!

zjentek

To byla ironie. Myslím že za drahou naftu, benál a proud může právě elektromobilita a to je prosím V PLENKÁCH!