Ade sanya

Je v Německu pojem rentenversiche­rungsnummer stejný jako social security number?

Nejlepší odpověď
annas

ie Renten- und Sozialversiche­rungsnummer in Deutschland ist dieselbe
https://www-zenjob-com.translate­.goog/de/blog/s­ozialversiche­rungsnummer/?_x_tr_s­l=de&_x_tr_tl=cs&_x_tr_h­l=cs&_x_tr_pto=sc

V odkazu se dovíte,
„že číslo sociálního pojištění slouží ke klasifikaci a jasné identifikaci osob v pojišťovnictví. Na rozdíl od jiných zemí v Německu neexistuje žádné zastřešující číslo sociálního zabezpečení, které by se vztahovalo na všechny systémy sociálního zabezpečení. V této zemi jsou různá čísla zdravotního a důchodového pojištění. “

Ještě něco zde.

https://www.han­delsblatt.com/po­litik/deutschlan­d/rentenversiche­rungsnummer-wo-die-versicherungsnummer-steht-und-was-sie-zur-rvnr

V Německu neexistuje číslo sociálního zabezpečení v původním smyslu, které by bylo stejné pro všechny systémy sociálního zabezpečení. Tato skutečnost má na jednu stranu výhodu v tom, že pojištěnci si mohou zachovat určitou anonymitu, na druhou stranu však různá pojistná čísla mohou způsobit zmatek.

Rozlišuje se například číslo zdravotního pojištění a číslo důchodového pojištění – a nikoli jednotné číslo sociálního pojištění. K jednotné identifikaci se často používá číslo důchodového pojištění. Číslo je proto třeba považovat za synonymum čísla sociálního zabezpečení.

Další odpovědi
Filip84

Není, protože SSN se používá k širokému množství účelů, třeba i pro daňové, armádní, zaměstnavatelské či lovecké účely.

(Renten-)Versiherungsnummer v zásadě nelze použít pro jiné účely, než pro instituce důchodového pojištění, protože v roce 1983 tak rozhodl Bundesverfassun­gsgericht. Ale až tak jednoduché to taky není: dostane se k němu, třeba, Spolkový úřad práce, fond sociálního zabezpečení umělců, a další.

Universálnější číslo je Krankenversicher­tennummer, protože zdravotně pojištění jsou všichni.

Nehledej v tom „americkou“ logiku, nebo britskou: není tam. Němci mají systém, a pak mají systém na systém, ještě k tomu systém, který kontroluje systém, a nakonec systém na kontrolu systémů a úřad pro kontrolu systémů a úřad pro kontrolu úřadu pro kontrolu systémů (nadneseně). Oni jsou s tím spokojení, oni ten Ordnung mají rádi, jsou v něm šťastní a opravdu přesně vědí, které číslo použít kdy, nebo něco podobného.

Je to podobné, jako s úředním doručováním: britský soudce pošle mail 1st Class, a nikdo s tím nemá problém: mail 1st Class se doručuje druhý den, druhý den je doručeno, a když by se ozvala strana, že dopis dorazil až za tři dny, tak soudce pošle mail 1st Class s dotazem na Royal Mail, ti nic nalhávat nebudou, protože to je stejně vidět v T & T systému, problém vyřešen. Němci mají Gerichtsvollzi­ehera, který doručuje skrze Zustellungszur­kunde, a to neznamená nic moc víc, než že ten Gerichtsvollzieher zabalí ouřední lejstro do speciální obálky a předá ho poště – s výkazem o doručovací službě, a tu doručovací službu vykoná normálně pošťák. Proč to, tedy, nejde poslat na normální Rückschein (říšská varianta k našemu Retour-Rezepisse)? Protože u „obyčejné“ doporučené zásilky neexistuje důkaz, že v té obálce je to, co je uvedeno, že v ní je, na doručence. U Zustellungsur­kunde dopisu existuje, protože Gerichtsvollzieher je místopřísežná o­soba.

Prostě: Deutsch und Ornung müß Sein! 🙂

https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/Versicherun­gsnummer#Verwen­dungsbeschr%C3%A4nkun­gen
https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/Krankenver­sichertennummer
https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/Krankenver­sicherung

Ametyst

Nevím o social security number: to je asi google lautr česká verze. Správně je National Insurance Number. Příslušnou německou verzi pak najdeš snadněji.

Filip84

Ametyst: pleteš hrušky s jabkama.

https://www.ssa­.gov/ssnumber/
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Social_Secu­rity_number?ol­did=659173979

Ametyst

Starej se o svůj německý background, a nemotej sem angličtinu. Ty ne.

Filip84

Ale to není o angličtině, to je o britském vs americkém systému:

https://www.gov­.uk/national-insurance/your-national-insurance-number