annas

Je urážkou nadávka „Ty zvíře“? Chová se člověk jako zvíře, to přece nelže, nekrade, netouží po kariéře. atd.

Obrázek

https://pixaba­y.com/cs/photos/k%c5%af%­c5%88-jezdectv%c3%ad-zv%c3%ad%c5%99e-jezdeck%c3%bd-4475581/

Užívání zvířecíoch nadávek může t být projevem i jejich zaostalosti. Zejména ti, co si v tom libují, si neuvědomují, že právě tato zvířata člověk nejvíce k životu potřebuje, provází nás celou historií a měli bychom jim být vděční za to, že jsme neumřeli hlady. Mnohá jsou tady na planetě déle než my. Stala se lidstvu také pomocníky v pokroku.

Například koně pomáhali zdolat vzdáleností, v boji, jako tažná síla při převážení nákladů a v
Může to být projevem i jejich zaostalosti. Zejména ti, co si v tom libují, si neuvědomují, že právě tato zvířata člověk nejvíce k životu potřebuje, provází nás celou historií a měli bychom jim být vděční za to, že jsme neumřeli hlady. Mnohá jsou tady na planetě déle než my. Stala se lidstvu také pomocníky v pokroku.

Například koně pomáhali zdolat vzdáleností, v boji, jako tažná síla při převážení nákladů a v současnosti se na ně rádi podíváme na dostizích. Sekýrovat někoho slovem, že to zkonil, mi proto přijde nevhodné, neboť kůň je poslušný a chytrý. Když si s něčím nevíme rady, necháváme to radši jemu.

https://budejo­vice.rozhlas.cz/jan-vanecek-zamysleni-o-nadavkach-8368565

Obrázek

https://pixaba­y.com/cs/photos/k%c5%af%­c5%88-jezdectv%c3%ad-zv%c3%ad%c5%99e-jezdeck%c3%bd-4475581/

Nejlepší odpověď
Drap

Chápu to spíše jako nadsázku. Zvířata se řídí převážně svými vrozenými instinkty. Když jejich mozek dostane povel že se mají chovat nějakým způsobem, nepřemýšlí o tom, nerozebírají to, ale ze všech sil jdou naplno do toho. Je to přirozenost zvířat
Ono ty zvíře v jistých situacích nemusí být pouze hanlivé, ale lze použít jako vyjádření obdivu, pochvala a podobně.

Další odpovědi
ten který je

Zvířata jsou stále čistým Božím autentickým stvořením, jen byla vinou člověka vyhozena do padlého světa a musí přežít jak to jde. Zvířata jsou ale stále dokonalým stvořením které nezahubila ani pýcha, ani intriky, to je výsada hloupého padlého člověka.
Tato slova mne učarovala.

Zdroj: Neznámý diskutér z internetu

Arne1

Může to být i významná pochvala

zjentek

Není to urážkou a člověk se stejně jako zvíře nechová. Totiž i když si to člověk myslí, tak mu ke štěstí nestačí jen uspokojení smyslů, jako zvířeti, ale ještě větší uspokojení mu přináší utrpení jiných. A tohle zvíře nezná.