Avatar uživatele
Rokio

Je tu z vás někdo feminista (z mužů)?

Já jsem trochu feministou. Dokážu se postavit na stranu ženy, pokud je jasně v právu a také jsem přesvědčen, že neplatí předsudky o ženách. Kromě toho mi nevadí, když mojí vedoucí je žena, pokud je spravedlivá.

Je tu z vás někdo z chlapů pro rovnost mezi pohlavími?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? DoTazatel před 1624 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
DoTazatel

Odpoveď byla označena jako užitečná

Píšeš „pokud je v právu.“ Feministkám/fe­ministům jde především o to, aby měly ženy stejná práva jako muži, takže „pokud jsou v právu“ není zcela feministické, ony podle práva totiž třeba něco mít nemusí. Ale jako beru, tady u nnás mají pohlaví stejná práva jen třeba se nepřímo nedodržují – ženy se v něčem podceňují atd. (V některých zemích v právu třeba moc nejsou, takže kdyby ses tam řídil podle práva, určitě by to nebylo ve prospěch žen).

Já feministou třeba jsem. Ale tím zdravým (rovnost mezi pohlavími). Mnoha žen-feministkám jde spíš o překonání mužů, dostání se do popředí (matriarchát). Připadá mi, že jsou tam často ženy zhrzené, kterým jde něco jako o pomstu, publicitu a jen zviditelěnní se, prohlašováním všelijakých nesmyslů. Nejde jim o rovnost, ale o poražení mužů… Já zastávám rovnost a připouštím, že ženám jde něco hůř než mužům a naopak něco jim jde zase líp. Nejsou stejní muž a žena – tvrdit to, to by byla hloupost (už jen třeba z fyziologického hlediska), je to jin a jang. Jsou odlišní, ale to neznamená, že by neměli mít stejná práva nebo se měli v nějakých ohledech podceňovat. (Mnoho feministek totiž zastává takový názor, že jsou muži a ženy ve všem zcela stejní, a pak je tu druhá sorta feministek, která zase tvrdí, že jsou ženy ve všem lepší než muži. Obojí je špatně. Pohlaví mají své rozdíly, charakteristic­ké/typické rysy, své kvality, přednosti a řekněme, že i své slabiny).

Upravil/a: DoTazatel

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Rokio Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

To nejsi feministou. Hele, že ty sis zase nevzal léky, žejo…? 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Myslíš nahradit dvojí pohlaví jen jedním? Takhle to fungovat nebude. Ale chcválně, co bys nechal?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… feminista a džentlmen je rozdíl … učili vás v tej škole vůbec něco ??? a to chtěj přidat, peníze by měli vrátit, když nechaj maturu udělat kdekomu …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Zjentek: To není to, co píše Rokio, že dělá. A není to ani feminismus…

před 1624 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek