Rokio

Je tu z vás někdo feminista (z mužů)?

Já jsem trochu feministou. Dokážu se postavit na stranu ženy, pokud je jasně v právu a také jsem přesvědčen, že neplatí předsudky o ženách. Kromě toho mi nevadí, když mojí vedoucí je žena, pokud je spravedlivá.

Je tu z vás někdo z chlapů pro rovnost mezi pohlavími?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Píšeš „pokud je v právu.“ Feministkám/fe­ministům jde především o to, aby měly ženy stejná práva jako muži, takže „pokud jsou v právu“ není zcela feministické, ony podle práva totiž třeba něco mít nemusí. Ale jako beru, tady u nnás mají pohlaví stejná práva jen třeba se nepřímo nedodržují – ženy se v něčem podceňují atd. (V některých zemích v právu třeba moc nejsou, takže kdyby ses tam řídil podle práva, určitě by to nebylo ve prospěch žen).

Já feministou třeba jsem. Ale tím zdravým (rovnost mezi pohlavími). Mnoha žen-feministkám jde spíš o překonání mužů, dostání se do popředí (matriarchát). Připadá mi, že jsou tam často ženy zhrzené, kterým jde něco jako o pomstu, publicitu a jen zviditelěnní se, prohlašováním všelijakých nesmyslů. Nejde jim o rovnost, ale o poražení mužů… Já zastávám rovnost a připouštím, že ženám jde něco hůř než mužům a naopak něco jim jde zase líp. Nejsou stejní muž a žena – tvrdit to, to by byla hloupost (už jen třeba z fyziologického hlediska), je to jin a jang. Jsou odlišní, ale to neznamená, že by neměli mít stejná práva nebo se měli v nějakých ohledech podceňovat. (Mnoho feministek totiž zastává takový názor, že jsou muži a ženy ve všem zcela stejní, a pak je tu druhá sorta feministek, která zase tvrdí, že jsou ženy ve všem lepší než muži. Obojí je špatně. Pohlaví mají své rozdíly, charakteristic­ké/typické rysy, své kvality, přednosti a řekněme, že i své slabiny).

Další odpovědi
Edison

To nejsi feministou. Hele, že ty sis zase nevzal léky, žejo…? 😁

zjentek

Myslíš nahradit dvojí pohlaví jen jedním? Takhle to fungovat nebude. Ale chcválně, co bys nechal?

Mc Merkurion

… feminista a džentlmen je rozdíl … učili vás v tej škole vůbec něco ??? a to chtěj přidat, peníze by měli vrátit, když nechaj maturu udělat kdekomu …

Edison

Zjentek: To není to, co píše Rokio, že dělá. A není to ani feminismus…