mosoj

Je to urážka všech okupovaných států a hlavně padlých vojáků a civilstů?

Koho zastupovala mezi spojenci při oslavách výročí vylodění v Normandii Angela Merkelová? Proč byla mezi vítěznými mocnostmi?

Nenechám sebou manipulovat! Média mají smůlu. Pořád je dost paměťníků.

Nejlepší odpověď
anonym

samozřejmě zastupovala dnešní Německo. A platí, že tak jak nelze lidi házet do jednoho pytle podle barvy pleti, nelze házet do jednoho pytle různé generace lidí podle národnosti … Dnešní Německo je zkrátka už velmi odlišné a kupodivu je kupodivu jsou to dnes možná spíš USA, které aktuálně čelí reálným nebezpečím a hrozbám vyplývající z kultu osobnosti jejich egocentrického prezidenta, který nikdy neuznává vlastní pochybení, a ze všeho obviňuje média. USA tak možná paradoxně dnes mají k hitlerovskému Německu blíž, než má dnešní Německo.

Svět není černobílý. Je to neustále se měnící chaos s velmi proměnlivými podmínkami a pokud budete mít tendenci jej vnímat jen černobíle jako něco pevně daného, pak se v něm nebudete mít šanci nikdy vyznat 🙂

Další odpovědi
Alesh

Je to takové zvláštní. Rusáci zas chtějí okupanty z 68 prohlásit za veterány, to je teda nehoráznost.

Klaproth

Zastupovala východní Němce, ti jak známo, ve druhé světové stříleli jenom do vzduchu.

Kryšpín

Já myslím že je to správné pozvat paní Merkelovou a nepozvat Putina, poněvadž Německo je Německo a s ohledem jak příjímá běžence i islámisty je mírumilovné

aliendrone

Myslím, že urážkou byla přítomnost VŠECH těch „státnických“ dobytků (nejen Merkelové). Naštěstí těm mrtvým je to už jedno a my živí máme jiné (důležitější) problémy. :)

Radovan R

No protože poválečná obnova Německa je ekonomický projekt vítězných mocností, tak asi je, protože ona šéfuje jejich projektu.
Když se to vezme víc zdálky, v podstatě vyhráli všichni, kdo to přežili.
Ale slušelo by se, aby koukala do země, šoupala nohama a hlásila „Entschuldige bitte“ na všechny strany.

Jinak člověk, kterej tu píše, že neměli zvát Putina by si měl dát pohlavek. Bez SSSR by žádná druhá fronta, den D, ani Hitlerův konec nebyly. A pokud by přece jenom den D byl, wehrmacht by hnal spojence svinskym krokem zpátky do lamanče.

mosoj

Německo tam nemělo co dělat!! Když je to dnešní Německo tak uvědomělé, mělo na to přijít samo!!