redy

Je to pravda? Stačí čtrnáct dnů, aby se člověk naučil jazyk?

Nový 2-týdenní recept na automatickou výuku cizích jazyků Magnuse Carlssona
Magnus Carlsson na stálo ovládl 23 cizích jazyků.

Multipolyglot, 62letý Magnus Carlsson, plynule ovládající 23 jazyků, představil Čechům svůj skvělý 2týdenní recept na výuku cizích jazyků. Umožňuje dokonce i po uplynutí tak krátké doby plynule se domluvit cizí řečí. Metoda švédského polyglota je výzvou pro tradiční jazykové školy.

TN.cz-zprávy z domova…

Lamalam, někdy je lepší neodpovědět, fakt vtipný:-(
Asi sem měla dodat, jestli má někdo zkušenost.
Ale měla sem za to, že je to dost jasný.

Nejlepší odpověď
SickBreed

Nemyslim si, že existuje metoda, kterou by se bylo možné naučit jazyk za 14 dní a zároveň by byla použitelná pro většinovou populaci. Na druhou stranu existují lidé, co se za těch 14 dní ten jazyk naučí v pohodě. Je to vzácné a rozhodně je to vrozená schopnost, ne vyvinutý postup.

Další odpovědi
gecco

Obecně si to nedokážu představit…
😉
Já su na jazyky docela ´tupej´ – takže osobně – nevěřím (ale reportáž či co to bylo jsem neviděl a zkušenost nemám)…
😉

Kelt

Zkušenosti z touto metodou nemám. Jazyky se učím sám,nechci platit učitele, který má dalších 10 lidí .Je mnoho metod superlearning, učení ve spánku atd. Proč se ty metody nepoužívají? Jazykové školy učí klasicky – poslech opakuj, čti a napiš.Tedy listen speak read and write. Další metody využívají pravou polovinu mozku, osobnost člověka.Podle mne je to obchodní tah. Naučit se jazyk za 14 dní a to se budeš učit maximálně hodinu nejde. Ale když budeš 14 dní v kuse mluvit a poslouchat. rozpočítej si to na 14 dní po 24 hodinách tedy 336 hodin ,tak je to pravděpodobnější.Na ovládnutí jazyka potřebuješ 5000 slov plus gramatika. Když se naučíš denně 50 slovíček, potřebuješ matematicky 100 dní. A to se nepočítá nutnost opakování, zapomínání.Některá slovíčka se učí lépe než jiná atd.
Na závěr jeden vtip.
Ptali se profesora ,za jak dlouho by se naučil čínsky. Asi za deset let.
Ptali se studenta na totéž? Kdy je termín ,zněla odpověď.

led

Jediná metoda pre bežného človeka, nie polyglota – človeka mnohojazykového, ktorý ma na reči sluch a jazyk, rýchlo sa naučiť cudziu reč, je byť na ňu odkázaný, bez možnosti používania dovtedy jemu známeho jazyka.
Príklad: ak žijete v cudzej krajine bez možnosti používania jazyka, ktorý úplne, alebo čiastočne ovládate, ste nútená počúvať cudziu reč a snažíte sa jej rozumieť, to je prvý krok ku znalosti cudzej reči. Druhý krok je snažiť sa tou rečou dohovoriť a nebáť sa použiť aj nesprávne výrazy a prípadného smiechu poslucháčov. Aj oni sa budú chcieť s vami dohovoriť a začnú vám pri učení pomáhať. Najlepší učitelia sú deti.

Dodatok:
Vysvetlenie:
Ak má žiak, učiaci sa iný cudzí jazyk, možnosť komunikovať a myslieť v inom, jemu známom jazyku, je bežné v praxi, že mimo času venovaného učeniu cudzieho jazyka sa týmto jazykom nezaoberá. Takže výučba trvá dlhšie. Dobre hovoriť cudzím jazykom znamená aj myslenie v tomto jazyku. Pretože ak myslíte v jednom jazyku a rozprávate v inom, musíte si myšlienky prekladať. Prirodzene sú aj výnimky, sú ľudia ovládajúci viac jazykov ktorí sú schopní komunikovať vo viacerých jazykoch súčasne, ale to už nie sú „bežní“ ľudia, ale skôr polygloti. napríklad deti vyrastajúce v zmiešaných, dvoj i viacnárodných, rodinách, kde každá generácia, alebo národnosť používa svoj pôvodný jazyk.
Svojho času sa hovorilo „správny prešburák (staroobyvateľ starej Bratislavy) ovláda nemecky, maďarsky, česky a čiastočne slovensky okrem toho aj miestnu prešburáčtinu, ktorá bola zmeskou uvedených jazykov. Alebo občas sa týmto ľuďom stávalo, že pri nákupe v Rakúsku si nevedeli spomenúť, ako sa "Teppich“ (koberec) povie po nemecky.

Lamalam

Pokud to říkali na TN.cz, tak to „MUSÍ“ být pravda.

anonym

Já si osobně ,myslím,že je to asi blbost,ale pokud někdo na to vlohy má,budiž mu přáno.

Šidlo

je to strašný podvod.....niečo ako s chudnutím 5kg/týždeň s ,,týmto čudným trikom"

poďte na Duolingo, tam sa učí, zadarmo a zábavne, bez podvodov, bez ,,háčikov" a hlavne bez más otravných blbcov

pre led: vy ste nejaký komunikačný psychológ, ked viete o ,,jedinej správnej metóde".....pá­nečku.....aj papier máte na rozdávanie ,,jediných správnych rád"?

pravdou je, že každý typ osobnosti+ individuálne vrodená miera verbálnej inteligencie = iná metóda učenia......dobrých metód je možno 10 druhov....­...zlých plné reklamy na okrajoch webstránok

Agneta

:DDD…

ivzez

Není to pravda, neexistuje metoda,
kterou by se člověk naučil cizí jazyk během 14 dnů.

Lež:
„Multipolyglot, 62letý Magnus Carlsson, plynule ovládající 23 jazyků, představil Čechům svůj skvělý 2týdenní recept na výuku cizích jazyků.“

Fotkou doplňující tento inzerát je fotka ukradená z cizího webu.
Není to fotografie 62letého multipolyglota Magnuse Carlssona.
„Multipolyglot Magnus Carlsson“ neexistuje.

Doufám, že byste nevěřila metodě propagované podvodem…

Mc Merkurion

…tak mě by nepomohla ani metoda led…

AmazedWolf

Už více než 2 týdny se učím haitskou kreolštinu a pořád nic…

vas999

Podle mě je možné to zvládnout třeba i za týden. Gramatiku si člověk probere za pár hodin, pokud se zabývá pouze tou používanou v běžném hovoru a slovíčka a slovní spojení, když má dobrou paměť, se naučí za pár dní intenzivního učení. Číst, psát, mluvit a poslouchat se sice asi za týdenní lhůtu nenaučí (to by ale potřeboval delší čas v místě, kde se ten jazyk běžně používá), ale to už není takový problém.

led

Mc Merkurion, čas to spraví, niektorá reč sa rýchlejšie dá naučiť, niektorá ťažšie.
Japonci mi pri stretnutí povedali, že slovensky a česky (oba jazyky sú kvalifikované ako veľmi ťažké pre cudzinca) sa nikdy nedokážu naučiť a pritom poznám mnohých japoncov, ktorí dokážu plynulo komunikovať v oboch našich rečiach. Dokonca našli v nich zaľúbenie (jazykové, aby nedošlo k omylu)

led

Šidlo,
neskresľujte!
môj text znie:„Jediná metoda pre bežného človeka“
vaše skreslenie:„jedinej správnej metóde“
všimnite si, prosím ten rozdiel.
Píšem z praktických skúseností, nielen svojich.