Kelt

Poznáte, ve kterých jazycích přejí hudebníci k Novému roku?

Tady na této ukázce je Radezky march, který hraje každoročně Vídeňská filfarmonie 1.ledna.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=wfB3sUlS0Ck
Na začátku přeje každý hudebník ve svém jazyce : šťastný nový rok. Poznal jsem v pořadí 1 angličtina, 2 francouzština, 3 italština, 4 španělština,5 ma­ďarština, 6 čeština,7 pol­ština,8 nepoz­nal, 9 ruština, 10 snad švédština, nevím, pak 11 japonština, 12 čínština , protože dirigent byl číňan, a poslední je 13němčina pro publikum.
Poznáte ukázky 8 a 10 a případně mne opravte za moje odhady.
Děkuji předem.

Odpovědi
Arne1

8 je rumunština