Kelt

Jaký způsob učení jazyka je lepší?

Je mnoho metod, jak se učit cizí jazyk, většina vyžaduje specifické prostředí a učitele, a je finančně náročná. Pokud nemohu cestovat do dané země nebo mluvit s rodilým mluvčím, jsem v roli samouka. Učebnic a kurzů je celá řada. Vždy jde o naučení se slovní zásoby k danému tématu a podle znalosti gramatiky si je nějak zapamatovat.
Jedna metoda A spočívá v tom, že se slovíčko naučím používat v daném jazyce v nějaké gramatické konstrukci, takže si vytvořím kontext.
Druhá metoda B spočívá v tom, že se slovíčko snažím zapamatovat podle toho, co mi připomíná v češtině. Například anglicky palm . dlaň si představuji že mi na dlani roste palma. a pod.
Já používám spíše metodu A, a jak je to u Vás? Děkuji.

Odpovědi
Altair-AC

Když bych si musel vybrat,Spíš bych se nakláněl k metodě A.Víš jaká je ale nejlepší metoda? Sledovat YouTube ,to je vše.Za 2 měsíce jsem se stal nejlepším ve třídě .....

ivzez

Mně vyhovuje metoda A:
podstatné a přídavné jméno, číslovku nebo zájmeno vyskloňovat,
sloveso vyčasovat (alespoň přítomný čas, ale radši i minulý)
a hned nová slovíčka vyzkoušet v různých vazbách a větách.