KateBeckett

Uměl by někdo přeložit tento text?

„NEMO AUTEM REGERE POTEST, NISI QUI ET REGI“
Doopravdy netuším jak to přeložit, dokázal by to někdo do plynulé věty? Moc děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Nikdo nemůže vládnout, pokud neovládá sám sebe. Nemo autem regere potest, nisi qui et regi. Seneca

Miloš Stejskal Moudrost starých Římanů. Odeon, Praha 1990, .

Knihu jsem získala jako neprodejnou prémii z Klubu čtenářů, jehož jsem byla dlouholetým členem. Už jsem z knihy několikrát citovala.

Další odpovědi
marci1

Překlad: Nikdo nemůže vládnout, pokud neovládá sám sebe. 🙂
http://natura­.baf.cz/natura/1995/9/95­09-10.html