Kepler

Je to jen zdánlivý paradox. Může za to nedostatečná zadržovací schopnost krajiny. Ubylo hospodářských rybníků, lužní lesy a mokřadní systémy téměř zanikly, Půda je značně erodovaná. Co naprší, zase rychle odteče (proto ty povodně) a do půdy a spodních vod se toho vsákne málo.

Další odpovědi
Pepa25

Pouze částečný: povodeň je krátkodobý jev, sucho může být dlouhodobé a souviset s klimatickou změnou.

Drap

Můžeš to chápat jako paradox, ale tak to zkrátka je. To že je teď místy nadbytek vody, neznamená to, že je sucho zažehnáno. Máme ve spodních vodách několikaletý deficit. Pokud by se měl tímto vyrovnat, muselo by takto pršet každý den až do konce roku a zřejmě i celý příští rok.

aliendrone

Ále, to je pořád keců. Článek z května (polovina měsíce propršela, jakkoliv se autorce zdál jako suchý, tenhle měsíc proprší 2/3 odhaduji) a přesto mlátí prázdnou slámu. Asi bude trpět ekogreténismem. ;) :D :D