Ametyst

Není to fake. Firma Boston Dynamics vyrábí od roku 1992 různé roboty, které se nám mohou zdát obskurní.

Další odpovědi
Malvína

Přiznám se, jsem na vážkách. Ty pohyby jsou až moc plynulé a bez “záseků”. Myslím, že je uměle vytvořeno. Ale do budoucna to asi problémem nebude. Viděla jsem už dost videí, a kdesi byla i restaurace, ve které obsluhovali opravdu roboti. Video bylo celkem dlouhé, roznáška jim jaksi trvala. 🙂

Pepa25

Je to možné. Do výzkumu v této oblasti jdou OBROVSKÉ peníze Pentagonu. Propační videa jsou dostupné. Pokud je požadavek armády, aby se roboti rychle pohybovali v jakémkoliv terénu a počasí bez zaváhání nebo ztráty stability, tak je roztančit je proti tomu hračka …

NoFear

Skutečně nic až tak převratného. Jsou sestrojeni a naprogramováni přímo k těmto pohybům a to zase až tak novodobé není. Neustále se tímto zabývají, zlepšují, studují, analyzují, zkoušejí. Je to drahé, zabere to hodně práce a prostředků, je to složité a hodně, ale nic nemožného. Kdybych to viděl možná před 20-ti nebo spíš třiceti lety lety, tak by to převratné a inovativní bylo.

zjentek

Tak jsem si to taky pustil… mno… A pak že nějaké CITY jsou prý důležité… BULLSHIT! (;

aliendrone

Eh, srandičky. Jasně že to JE možné, dnes už na tom pro spoustu lidí není nic divného (tedy pokud se zajímají o toto téma).

Ty pamatuješ Terminátora 2, jak jsme všichni na začátku devadesátek achali, nad těmi fantastickými triky (dle dnešního standardu VELMI primitivními). O pár let později přišel „Jurský park“, který to posunul o celou ligu dál – a to jsme pořád v devadesátkách a s tím, co dokážeme v CGI dnes je stále nebe a dudy.

Takže když na přelomu tisíciletí překvapoval legendární ASIMO https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/ASIMO svojí obratnou chůzí (uměl chodit i po schodech – a to bylo tenkrát NĚCO!), tak myslím, že DNES (v důsledku 20tiletého [!!!] pokroku) lze takové bejkárny přirozeně očekávat. Rozhodně mi přijde VĚTŠÍ a neuvěřitelnější pokrok v mobilech, než v robotech. A ten se nikomu divný nezdá. ;) :)

Hele, mám podezření, že jsi luddista (nebo luddita kýhočerta). Chápu, že pro někoho (kdo se o to nezajímá) může opravdová AI a fakt, že s „prstem v nose“ překoná v myšlení i nejnejnej lidičky přijde jako sci-fi. Ale tohle… ;) :)

Vypadá to, že máš bejku NEJVYŠŠÍ ČAS na let tryskáčem do zahraničního wellnessu! ;) :D :D

Midoc

Asi už někdo vyvinul celkem dokonale roboty. Při jejich velkém rozšíření bude
vysoká nezaměstnanost, lépe nebude.

JežíšKristus

Vtipné, jak se opět objeví někteří lidé, kteří jsou pevně přesvědčeni, že to je podvrh. Je třetí tisíciletí, informační věk, proberte se:-)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

zjentek>>> JO! Tvrdím to samé, ale nikdo mi nevěří. Čím to je? ;) :D :D

zjentek

Nevím, počkej, přemýšlím....­......... neumíš tancovat? (; D; D;

zjentek

Jasně… naopak EMOCE (na rozdíl od citů) se při tvorbě někdy taky hodí>>> https://www.tik­tok.com/@caro­lyndeg/video/6855302748­414479622?lan­g=cs-CZ (; D; D;

zjentek

No a sledovanost viděls? >>>https://ww­w.youtube.com/wat­ch?v=fn3KWM1ku­Aw …hustý (;

Malvína

Ametyst – tak to je mi překvapením. Pohyby byly až moc realistické, tak se mi nechtělo věřit, ale koukám, že technika postupuje velmi rychle! 🙂

Ametyst

Ahoj, vždyť přece je zde zadání nahradit lidi! Vidíme to ostatne kolem sebe. Jak si jinak vysvětlit všechny ty protilidské zásahy?

Malvína

No to máš pravdu, Am. Ale z videí, co jsem zatím zhlédla, žádné nebylo tak “opravdové”. Snad vždy se jednalo a pomalé, sekavé pohyby. Tohle je opravdu mazec!

Protilidské zásahy jsou téma na celý večer. Kdy se zase svobodně nadechneme…?

Ametyst

Malvíno, asi se musíme vrátit k osobní odpovědnosti a starosti o sebe a své rodiny, zatímco kolem nás bují kolektivní nezodpovědnost a návrat k socialistické direktivní éře. Co se týče robotů ve videu, snad byly pohyby upravené, máš pravdu, možné to je, ale roboti fake nejsou. Tak jsem pochopila otázku. 🙂

Pepa25

Trhavé? To jste ještě neviděla střílící roboty, např.: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=y3RIHnK0_NE&t=0s
„Protilidské“ je trapné vyjádření. Armády si prostě nemohou dovolit lidské ztráty, takže hned jako to půjde, tak nahradí vojáky stroji. Toť vše.

Pepa25

Tak se omlouvám, odkazované video je fake, střílet na sebe od robotů ještě nikdo nenechá (https://www.sno­pes.com/fact-check/armed-robot-video/). Ale toto je reálné: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=uhND7Mvp3f4