Je štamprle slivovice po ránu zdravá?

Možná si řeknete, že ne. Jenže u nás na valašsku se traduje, že to skutečně má účinek proti nemocím. Co si o tom myslíte?

gecco a je to dokázáno nějak? a hned nalačno?

Nejlepší odpověď
gecco

Ano, je…
Pokud nemáš třeba žaludeční vředy nebo játra trop…
Nebo nemusíš vzápětí za volant…
😉
_____________­______________
Jo, hned nalačno…
A je to dokázáno – pozitivní účinky malého množství alkoholu jsou na lidský prokazatelně prokázány (netýká se to jen slivky, ale i vína či piva)…
😉
BTW – jeden můj kamarád, lékař, říká – „alkohol z rukou lékaře je lék“ (no, koneckonců – on a i já jsme taky z Valašska)…
😉

Další odpovědi
briketka10

Nám jako malejm prckům naše prabababička na Moravě
nalejvala štamprlátko slivovičky ráno a to nám bylo jen 5
roků a říkala nám a „do dna holky“ 😁

marci1

Je, ale pokud je opravdu jen jedna. 🙂
Doporučuje a potvrzuje léčivé účinky i zdravotní pojišťovna : http://www.cpzp­.cz/clanek/1602-0-Slivovice-jako-lek.html

da ny

Profesor MUDr. Milan Šamánek:
„Tata si ráno dal glga a pak už byl abstinent…“
Alkohol v malém množství zvyšuje kulturu..
Pít alkohol (ne pivo) se má pro zdraví denně hlavně od 65 let…
😁
http://www.porad-vsechnoparty.cz/di­ly/15-09-11/

kazisvět

určitě ano, ale netýká se těhotných, mladších 18 let, řidičů a těch, kteří mohou mít dědičnou náchylnost se stát alkoholiky.

Doporučuji prostudovat názory úspěšného kardiologa profesora Milana Šamánka.

Zdroj: http://video.ak­tualne.cz/dvtv/kar­diolog-kdybych-popijel-cely-zivot-nedostal-bych-infarkt/r~7378b1e­4d17f11e496f2002590604f2­e/

lexx

možná je, ale…za alkohol v dechu můžeš hezky letět z místa a nemusíš být ani šofér, no u Vás se to snad toleruje víc…

anonym

Raději trošku z rána, jak celý den nic. 🙂

Pipka

Já jsem přesvědčena že štamprdle po ránu na lačno určitě a navíc je to i dobré.Jen pokud řídíte tak zajíst chlebem.Já nejsem alkoholik a ani z valašska a držím vaši tradici také.

lota

Určitě.:-)

ptáč

Je štamprle slivovice po ránu zdravá? Pokud se po ránu probudí člověk a dá si jednu, pak může řídit osobáka, aby se nebál. Když se po ránu probudí člověk a dá si jednu, tak může jít i pracovat a přežít bez psychické újmy. Jestli se člověk probudí a pak si dá štamprli s tím, že nikam ven nemusí vycházet, tak si může dát i dvě. Ale v takové nenadálé situaci nemusí pít, ale se s kuráží střízlíka věnovat opravdovým věcem, až zjistí, že tu štamprli slivovice po ránu kvůli zdraví nepotřebuje.

anonym

marci to je uzasné :) moc díky za ten odkaz, takže je to dokázáno vědecky :) moc děkujuuuu!

marci1

Je to síla hned ráno nalačno, ale funguje to. Je to lék ! 🙂