Avatar uživatele
anonym

Je štamprle slivovice po ránu zdravá?

Možná si řeknete, že ne. Jenže u nás na valašsku se traduje, že to skutečně má účinek proti nemocím. Co si o tom myslíte?

gecco a je to dokázáno nějak? a hned nalačno?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, marci1, lota, da ny, gecco před 3102 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Ano, je…
Pokud nemáš třeba žaludeční vředy nebo játra trop…
Nebo nemusíš vzápětí za volant…
😉
_____________­______________
Jo, hned nalačno…
A je to dokázáno – pozitivní účinky malého množství alkoholu jsou na lidský prokazatelně prokázány (netýká se to jen slivky, ale i vína či piva)…
😉
BTW – jeden můj kamarád, lékař, říká – „alkohol z rukou lékaře je lék“ (no, koneckonců – on a i já jsme taky z Valašska)…
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Nám jako malejm prckům naše prabababička na Moravě
nalejvala štamprlátko slivovičky ráno a to nám bylo jen 5
roků a říkala nám a „do dna holky“ 😁

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Je, ale pokud je opravdu jen jedna. 🙂
Doporučuje a potvrzuje léčivé účinky i zdravotní pojišťovna : http://www.cpzp­.cz/clanek/1602-0-Slivovice-jako-lek.html

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Profesor MUDr. Milan Šamánek:
„Tata si ráno dal glga a pak už byl abstinent…“
Alkohol v malém množství zvyšuje kulturu..
Pít alkohol (ne pivo) se má pro zdraví denně hlavně od 65 let…
😁
http://www.porad-vsechnoparty.cz/di­ly/15-09-11/

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
kazisvět

určitě ano, ale netýká se těhotných, mladších 18 let, řidičů a těch, kteří mohou mít dědičnou náchylnost se stát alkoholiky.

Doporučuji prostudovat názory úspěšného kardiologa profesora Milana Šamánka.

Zdroj: http://video.ak­tualne.cz/dvtv/kar­diolog-kdybych-popijel-cely-zivot-nedostal-bych-infarkt/r~7378b1e­4d17f11e496f2002590604f2­e/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

možná je, ale…za alkohol v dechu můžeš hezky letět z místa a nemusíš být ani šofér, no u Vás se to snad toleruje víc…

Upravil/a: lexx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Raději trošku z rána, jak celý den nic. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pipka

Já jsem přesvědčena že štamprdle po ránu na lačno určitě a navíc je to i dobré.Jen pokud řídíte tak zajíst chlebem.Já nejsem alkoholik a ani z valašska a držím vaši tradici také.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Určitě.:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ptáč

Je štamprle slivovice po ránu zdravá? Pokud se po ránu probudí člověk a dá si jednu, pak může řídit osobáka, aby se nebál. Když se po ránu probudí člověk a dá si jednu, tak může jít i pracovat a přežít bez psychické újmy. Jestli se člověk probudí a pak si dá štamprli s tím, že nikam ven nemusí vycházet, tak si může dát i dvě. Ale v takové nenadálé situaci nemusí pít, ale se s kuráží střízlíka věnovat opravdovým věcem, až zjistí, že tu štamprli slivovice po ránu kvůli zdraví nepotřebuje.

před 3092 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

marci to je uzasné :) moc díky za ten odkaz, takže je to dokázáno vědecky :) moc děkujuuuu!

před 3102 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Je to síla hned ráno nalačno, ale funguje to. Je to lék ! 🙂

před 3102 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek