Avatar uživatele
anonym

je pravda že slivovice léčí?

Doplňuji:
děkuji všem za odpovědi,tak já to jdu prubnout dát si kelíšek do čaje

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? anonym, panenka, annas, Miroslavst, BEAES, vagra, rynek878 před 4827 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Valašský penicilín. Je to čistý alkohol, bez příměsí.

Já takové léčení neaplikuji, ale dám vám jeden návod.

ZÁBAL ZE SLIVOVICE

Při chřipce, nachlazení, kašli a teplotě dozajista pomůže zábal ze slivovice.

Na hodně namazané nohy olejem natáhneme ponožky namočené ve slivovici, na ně igelitové pytlíky a suché teplé ponožky. Oblečeme se do teplého pyžama a zabalíme se na dvacet minut ( nejméně) do peřin. Po uplynulém čase se svlékneme a opláchneme vlažnou vodou. Oblečeme suché pyžamo a jdeme spát. Do rána je počínající onemocnění zažehnáno a již rozběhnuté hodně povolí. Teploty klesnou, kašel odlehne. Slivovicová kúra se může aplikovat i u dětí od 3 let.

Zdroj: http://slivovi­ca.iprostor.cz/sli­vovice-leci.htm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
rynek878

O slivovici se to říká,tak si pro jistotu každý den dám jednu štamprli.
„pravé moravské“

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

V malém množství určitě,jistě by Vám to i někdo potvrdil.Mě jeden známý říkal,že jeho babička má doma v láhvi se slivovicí ještě louhovat „marijánku“,každý ráno si prý dává čtvrtečku a jak je čilá ještě v 90 letech…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Ano je můj Děda když měl chřipku si ji vždy každé ráno dával a za chvíli byl fit jako rybička.Říká se takyže kdo pije malou skleničku denně nebývá nemocný
Doplňuji:
až ti bude ouvej dojed ke mě na Moravu a já tě naší slivovicí moravskou vylečím 🙂

Upravil/a: panenka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vagra

Dobrá slivovice-Kudy teče,tudy léčí !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

No že by přímo léčila …nevím ,ale jako prevence je dobrá ,panáček neuškodí a desinfikuje .
A do čaje na vypocení je taky dobrá…takže na tom možná něco bude.
Nesmí se to s ní ale přehánět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Mně se na nachlazení osvědčila slivovicová vražda – ohřát půl až deci slivovice (podle toho, jak je člověk zvyklej pít), hodně osladit medem, nalít to rychle do sebe a pak zalézt do postele a spát. Nejlepší večer. Ráno je fakt líp. V případě potřeby opakovat i další večer :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

V malém množství určitě. Je třeba vypálit červa jak se říká.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek