je pravda že slivovice léčí?

Doplňuji:
děkuji všem za odpovědi,tak já to jdu prubnout dát si kelíšek do čaje

Nejlepší odpověď
annas

Valašský penicilín. Je to čistý alkohol, bez příměsí.

Já takové léčení neaplikuji, ale dám vám jeden návod.

ZÁBAL ZE SLIVOVICE

Při chřipce, nachlazení, kašli a teplotě dozajista pomůže zábal ze slivovice.

Na hodně namazané nohy olejem natáhneme ponožky namočené ve slivovici, na ně igelitové pytlíky a suché teplé ponožky. Oblečeme se do teplého pyžama a zabalíme se na dvacet minut ( nejméně) do peřin. Po uplynulém čase se svlékneme a opláchneme vlažnou vodou. Oblečeme suché pyžamo a jdeme spát. Do rána je počínající onemocnění zažehnáno a již rozběhnuté hodně povolí. Teploty klesnou, kašel odlehne. Slivovicová kúra se může aplikovat i u dětí od 3 let.

Zdroj: http://slivovi­ca.iprostor.cz/sli­vovice-leci.htm

Další odpovědi
rynek878

O slivovici se to říká,tak si pro jistotu každý den dám jednu štamprli.
„pravé moravské“

iceT

V malém množství určitě,jistě by Vám to i někdo potvrdil.Mě jeden známý říkal,že jeho babička má doma v láhvi se slivovicí ještě louhovat „marijánku“,každý ráno si prý dává čtvrtečku a jak je čilá ještě v 90 letech…

panenka

Ano je můj Děda když měl chřipku si ji vždy každé ráno dával a za chvíli byl fit jako rybička.Říká se takyže kdo pije malou skleničku denně nebývá nemocný
Doplňuji:
až ti bude ouvej dojed ke mě na Moravu a já tě naší slivovicí moravskou vylečím 🙂

vagra

Dobrá slivovice-Kudy teče,tudy léčí !

hanulka11

No že by přímo léčila …nevím ,ale jako prevence je dobrá ,panáček neuškodí a desinfikuje .
A do čaje na vypocení je taky dobrá…takže na tom možná něco bude.
Nesmí se to s ní ale přehánět.

Terryle

Mně se na nachlazení osvědčila slivovicová vražda – ohřát půl až deci slivovice (podle toho, jak je člověk zvyklej pít), hodně osladit medem, nalít to rychle do sebe a pak zalézt do postele a spát. Nejlepší večer. Ráno je fakt líp. V případě potřeby opakovat i další večer :)

Miroslavst

V malém množství určitě. Je třeba vypálit červa jak se říká.