Čecho_slovák

Je správné, že Novinky.cz zablokují diskuze, kde je řeč o imigrantech, sexuálních deliktech, menšiny a další?

Ale pokud je v článku zmiňován pan president nebo pan premiér, diskuze je otevřena a mnoho diskutujících si pustí hubu na špacír až se člověk za ně stydí.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Dnes už může tzv.zprávy dělat kdekdo. To už nejsou ani novináři, ale placení aktivisti, co nemají za úkol informovat, ale vyrábět veřejné mínění na zakázku. Blokování diskuzí patří do stejné kategorie výroby jednoho přípustného názoru. Kde je ta pluralita a svoboda projevu? A hlavně svoboda po projevu?:-)

Další odpovědi
Dochy

Někdy to uzavření diskusí chápu. Občas když zahlédnu některé názory pod články o nějakém neštěstí – představa že to budu číst jako známý oběti… No nic moc. Souhlasím ale, že ten klíč pro blokování bývá někdy nepochopitelný. Osobně by mi ale přišlo správnější kontrolovat konkrétní příspěvky než zavírat diskuse a snažit se uživatele nějakým způsobem usměrňovat a vychovávat. I o těch, o nichž nemáme slušné mínění, se dá diskutovat slušně.

orwell

Správné, nesprávné… dělají to, co musí a plní tak přání majitele. Koukni třeba do knihy Udo Ulfkotta “Koupení novináři.“ Tam se dočteš, jak politici, tajné služby a finanční elita usměrňují sdělovací prostředky. Z toho se ti teda zvedne kufr hodně vysoko. Najdeš tam kromě popisu vlastních poznatků a zážitků autora i spoustu odkazů (přes 500) na zdroje, odkud bylo čerpáno. Jedná se tedy převážně o stav v Německu, ale myslím si, že zde se to nebude příliš lišit. Je třeba formovat veřejné mínění dle zadavatele a proto je taky kopání do dvou tebou jmenovaných velmi žádoucí. No a tam, kde to zavání nežádoucím kopáním do někoho, kterého je třeba velebit, tak raději neotevřou diskuzi. Jako třeba zde:
https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/zem­rela-milena-cerna-dlouholeta-reditelka-vyboru-dobre-vule-40372219

Drap

Na tomto příkladu je pouze vidět to, čí peníze Novinky podporují. U nás lžou a přetváří pravdu všechny média.

Rokio

Není to spràvné. Je to zbytečná cenzura a omezování svobody projevu.

Pepa25

Chápu, že nestíhají mazat příspěvky, které porušují zákon, tak raději zavřou celou diskusi. Že se to děje zrovna u uvedených témat je problém těch (některých) diskutujících), ne provozovatele webu …

plebs

Záleží jaký je žhavec rovněž kdo má dozor případně jaké dostane pokyny od demokratické vrchnosti

Rocker

Rozhodně to správné není.Taky jsem měl několikrát zablokovanou diskuzi,když jsem popsal zkušenosti s nejmenovanou menšinou žijící v našem okolí.

Viktorie II.

Dochy, co tak poslat novinkám několik zdejších uživatelů, kteří by se přímo podíleli na odstraňování příspěvků a nemusely se tak uzavírat celé diskuze!😊

Dochy

Můžeš to klidně navrhnout 😉