annas

Je správné vkročit do nového roku jen pravou nohou? Není lepší spoléhat na obě nohy, nebo raději na svou hlavou?

Něco k zamyšelní pro rok 2019

1. Jdi, a zpět se neohlížej, kdo bude chtít, tě dožene.

„Nejdi pozpátku, tam už jsi byl.“ – Ray Charles

2. Nemůžeme řídit vítr, ale můžeme přizpůsobit plachty. Čas je nyní…

„Tedy nepobývej v minulosti, nesni příliš o budoucnosti, soustřeď mysl na přítomný okamžik.“ -Buddha

3. Co se stalo, není možné změnit…

„Jednoho dne při pohledu zpět s úžasem zjistíte, že ty těžké roky byly vlastně těmi nejkrásnějšími.“ – Sigmund Freud

4. Každá cesta někam vede …

„Kam míří život? Tam, kam ty. Pokud jdeš.“ – Stanislaw Jerzy Lec

http://www.bo­nalingua.cz/an­glofil/
https://citaty­.net/citaty/279037-stanislaw-jerzy-lec-kam-miri-zivot-tam-kam-ty-pokud-jdes/

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2018/03/31/09/59/for­ward-3277752_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
Kepler

No, komáři to nevěděli, prý: kupředu levá, zpátky ni krok! Taky podle toho dopadli, amatéři. Mně je jedno, kterou nohou vykročím, hlavně, že můžu používat obě nohy. A hlava zařídí, že se dostanu tam, kam potřebuju. No tak, aspoň většinou…

Další odpovědi
aliendrone

WOW! Panečku, Vy ale máte luxus – vykračovat si do nového roku! [a ještě si vybírat, kterou nohou!!] To já nešťastník jsem do něj navzdory usilovné snaze zastavit čas do něj doslova VCUCNUT, jako když těleso zmizí pod horizontem událostí! ;) :D :D Pokud jde o to, na co je dobré spoléhat, tak tady je jediná správná odpověď – sám (sama) na sebe! :)

ad 1 – Nebezpečný nesmysl! To jdi vpřed sice platí, ale to „neohlížení se“ je hloupost. Průšvihy a blbci se na Vás doslova řítí ZE VŠECH STRAN, přičemž ty nejnebezpečnější a nejzákeřnější VŽDY zezadu! Proto je VELICE DOBRÉ se ohlížet a „koukat do zpětného zrcátka“. ;) :D

ad 2 – NJN, Buddha. Moudrost sama. S tím se dá těžko polemizovat. I když jeho učení rozumově chápu, tak holt nejsem dostatečně intelektuálně a především emocionálně na výši, abych ho byl schopen následovat. Asi navěky budu primitivní balvan, no. :)

ad 3 – Technicky vzato je to nutnost (důsledek nejželeznější z železných – 2. hlavní věty termodynamicke). Ale život mne naučil, že když už něco pohnojím, často to jde udělat ZNOVU a LÉPE. Průšvih je to teprve v případech, kdy to NELZE. :(

ad 4 – A nejen to. Také má obvykle dva konce. A k cíli navíc může vést VÍCE cest – a to je pak často dilema, kterou zvolit! ;) :D :D

hapiky

Každopádně spoléhat na svoji hlavu. Protože když je hlava hloupá trpí celé tělo.
Napnout plachty a využít dobrý vítr.

EKSOT123

V bibli je velmi pěkné starozákonní požehnání, které se v kostelích čítává na Nový rok. Bohužel ji nemám zrovna po ruce, ale jde o prosbu o Boží sklonění se k člověku, jeho milosrdenství(od­pouštění), ochranu a požehnání. Ale jde tedy o starozákonní požehnání, nevystihuje to zcela křesťanství.

Drap

Nevěřím příliš na vykročení pravou nohou Myslím,že je jedno kterou vykročíme, ale je třeba stát za každé situace, která nás potká, oběma nohama na zemi.
Je všem čtyřem bodům neni co dodat. Jsou to stará moudra, prověřena několika stoletími. Nebývá než plně souhlasit, nic neměnit a hlavně se jimi řádit.