Healor002

Je silnější EU, nebo národní stát?

Nejlepší odpověď
Vojta24

Jak v čem, v národních otázkách má vždy poslední slovo konkrétní stát, na spoustě jednání může jen pár států pohodlně vetovat libovolný návrh, ale na globálním měřítku má EU jako celek slušný vliv. Řeknu to takhle, jako součást EU jsme pro američany, čínany a rusy důležití, ale kdybychom součástí EU nebyly, jsme pro tyhle giganty jenom tichý prd.

Další odpovědi
Drap

Silnější jak? V čem? Takto nelze posoudit.

ElonMusk

Logicky víc hlav víc ví. Po všech stránkách EU.

anonym

Řekl bych, že celkem jednoznačně EU, pokud se ovšem státy, které jsou součástí EU umí dohodnout na jednotných postupech vycházejících ze společných kořenů a hodnot.