toxinum111

Je rozdíl mezi EU a ostatními federacemi?

Jak je možné že EU právo platí samo (bez aktu států) a mezinárodní právo platí jen tehdy je-li přeneseno?

Odpovědi
Speed77

EU je „překvapivě” unie a ne federace.
No comment, když nevíš ani tohle, protože v tom je docela velký rozdíl. Projdi si alespoň základy a teprve pak se na něco ptej. Potom, co si ty základy probereš, tak se na takové nesmysly ani nebudeš muset ptát.

Pepa25

  1. EU není federace
  2. část práva EU platí přímo, protože je to tak dohodnuto – čl. 288 Smlovy o fungování EU říká, že nařízení a rozhodnutí jsou přímo účinná

Mr. Marek

Zásadní, EU je unie států. Ale jsou samozřejmě názory, že by se mohla transformovat na federaci. Nesouhlasím.

Zdroj: https://www.in­fo.cz/nazory/kri­ze-prinesla-argumenty-pro-federalizaci-evropske-unie-alespon-o-nich-premyslejme

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.