Rokio

Je rabín něco jako židovský farář?

Nebo je rabín někdo jiný? Jak židé nazývají faráře?

Nejlepší odpověď
Filip84

Farář je kněz, který je zároveň administrátorem a duchovním správcem farnosti.

Israelité nemají kněze od roku 70, tj. od zbourání chrámu. Rabín je, spíše, něco, jako protestantský pastor, nebo, řekněme, katholický katecheta, arciť to postavení v rámci náboženské komunity je poněkud odlišné.

Rabín znamená učitel, a přesně to je jeho postavení. Není to kněz.

Israelité faráře nenazývají, protože Israelity farář nezajímá. Křesťanství nemá s judaismem nic společného, tedy krom kulturní krádeže.

Další odpovědi
Drap

Je to v judaismu vysoce nábožensky postavená autorita. Přeložit by to šlo jako učitel

Manfred05

Ano, rabín je duchovním vůdcem v židovské tradici a plní mnoho podobných rolí jako farář v křesťanské tradici. Rabín může představovat spojovací bod mezi Božím učením a životem věřících a může také vést bohoslužby, učit zákony a tradice, poskytovat duchovní poradenství a podporu a provádět židovské obřady a rituály, jako například obřízku, bar micva a svatby. Rabín se také může podílet na vedoucích funkcích v židovských komunitách a organizacích.

Kelt

Rabín je spíš rádce,, poradce , církevní obřady má na starosti kohen.

Roman71

Jen podotýkám, že křesťanství historicky vychází z židovského náboženství (tedy z judaismu). Že spolu nemají nic společného, to pochybuji.
Už před příchodem Ježíše na Zem bylo jasné, že se jistá část židovského národa, odmítnutím seslaného Božího Syna, vydala vlastním náboženským směrem, tedy ne tím, který ukázal Ježíš. Ortodoxní židé dodnes čekají na příchod Mesiáše.