Kazatel

Je přibližný výpočet správný?

Do Česka by mohlo zamířit až 400 tisíc ukrajinských uprchlíků.
https://www.i­rozhlas.cz/eko­nomika/prispe­vek-uprchlici-ukrajina-jurecka_220311163­6_elev

Na ubytování dospělého 180 Kč/den, tj, na měsíc 5400,
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/domaci-z-hotelu-do-telocvicen-prispevek-od-statu-nestaci-uprchliky-ceka-presun-192950

Dále všeobecně známý příspěvek 5000 na osobu na měsíc.

Podtrženo sečteno to může být klidně 4 miliardy NA MĚSÍC (v návaznosti na děti možná trochu méně), plus další a další náklady na zdravotní péči, školství, atd., atd., které nelze jednoznačně vyčíslit. Je ve výpočet přibližně správný, nebo to bude ještě horší?

Kde a komu na to náš stát vezme?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Není správný, je PODHODNOCENÝ. Zapomínáš na hmotnou pomoc (ani ta není zdarma) a zapomínáš na to, co se „ztratí v systému“ (kapříci – nadceněné nákupy, pronájmy atd., obecně korupce). Částka se MUSÍ minimálně ZDVOJÁSOBIT, ale snad mi nebudeš dávat čočku za nemístný a neopodstatněný optimismus. :D :D :D

Ad páníček>>> Jo, posíláme do Ruska peníze a DOSTÁVÁME za to PLYN a ROPU. Co dostáváme za MAŠE miliardy? Ukrajince? PARÁDA, kšeft jak stehno. BTW – Česko (jako stát) se na těch platbách za ropu/plyn podílí mizivým procentem, všechno to v konečném důsledku hradí SOUKROMÉ subjekty jako ty nebo já. Ale co bys chtěl po „ekonomovi“, kterému se rentuje FVE. ROFL!! Hlavně teď v zimě má doma horko jak v peci, nabíjí si elektroauta (včetně sousedů), přebytky odpordává a tak vůbec. Kdyby jen tušil KOLIK stojí taková 2,5kWh baterie (s tím nevypereš kolikrát ani JEDNU dávku prádla!) pro fotovoltaiku, tak omdlí, muehehe.

BTW – KOLIK poslali Američané? A KOLIK ještě (MOŽNÁ!!) pošlou? Nemyslím nějakému Španělsku, ale NÁM, Česku, bo MY to platíme. A vůbec, neměl by pachatel který krizi úmyslně vyvolal hradit VŠECHNO? ;) :D :D

Další odpovědi
_Bůh_

A teď si spočítejte, kolik posílá Česko každý DEN Rusku za plyn. Na financování války.
A kolik dostala a dostane Evropa miliard od USA.

Já jen, aby tu někdo nenabyl dojmu, že se nějak kvůli Ukrajincům obětujeme.

Justin1

V tom se nevyznám, ale působí to na mě tak, jako by pomoc na mezinárodní úrovni měla takovou prioritu, že na ni peníze být musejí. Můžu se jenom domnívat, že možná je stát nějakými mezinárodními dohodami zavazován k tomu, aby pro tyto účely peníze měl a poskytoval.

zjentek

Nejhorší ze všeho je přiživování principu „já jsem borec já na to mám“, vysvětlím: pokud život člověka je mizerný, pak přiživen tímto principem ochotně daruje, aby se neviděl.